ZAYIFLIĞIN ESARETİ

Başka Sinema'da Isabelle Huppert filmleri var!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Haziran 2014
ZAYIFLIĞIN ESARETİ


Başka Sinema'yı takip edenler biliyordur. Biz yine de küçük bir hatırlatma yapalım: Bizi, merak ettiğimiz filmleri izlemek için sadece festival dönemlerini beklemekten kurtaran bu sistem her gün her yerde festival filmi izleme şansı veriyor bizlere. Tek yapmanız gereken www.başkasinema.com adresine gitmek ve nerede hangi filmin oynadığını keşfetmek.

İşte bu programda yer alan Abuse of Weakness (Zayıflığın Esareti), aykırı kadın yönetmen Catherine Breillat imzasını taşıyor. Yönetmenin, yaşadığı bir olaydan yola çıkarak yarattığı filmde, sinemanın en iyi kadın oyuncularından Isabelle Huppert, yönetmeni canlandırıyor. Bu bahaneyle Huppert'i niye sevdiğimizi hatırlayalım istedik.

1-1953 doğumlu oyuncunun 20 yaşında başlayan sinema kariyeri, 40 yılı aşkın süredir başarıyla devam ediyor. Claude Goretta'nın başyapıtı Dantelci Kız'ın başrolünde yıldız gibi parladığında 24 yaşındaydı. O günden bugüne kariyeri başarıyla devam ediyor.

2-Doğal kızıl saçları, bol çilli yüzü ve minik bedeniyle klasik güzellik anlayışının çok dışında bir kadın. Ama müthiş oyunculuğuyla bize birçok ünlü yıldızdan daha güzel geliyor. 60 yaşını geçmesine rağmen halen “güzel”.

3-Sinema dünyasının en ünlü kadınlarından biri olmasına rağmen; meslektaşlarından farklı bir “life style”ı var. Paris sokaklarında güneş gözlüğü ve spor giyim tarzıyla sık sık görülüyor. Sanatla iç içe yaşıyor, bol film ve oyun izliyor. Röportajlarını dinleyip okuyunca zekasına hayran kalıyoruz.4-
Sevdiği yönetmenlere, kendileriyle çalışmak istediğini söylemekten çekinmiyor. Brillante Mendoza ve Sangsoo Hong'la çektiği filmlerde (Captive ve In Another Country), yönetmenlerden kendi rol istedi. Nuri Bilge Ceylan'la çalışmak istediğini ve Ceylan'ın İstanbul'daki evine geldiğini de fısıldayalım.

MUAMMER BRAV

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.