Günlük Zarafet: Longines Conquest

Conquest koleksiyonundaki yeni modeller, sportif zarafeti günlük kullanım için gereken sağlamlıkla birleştiriyor

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Haziran 2024
Günlük Zarafet: Longines Conquest

Günü fethetmeye hazır mısınız? Yeni Conquest, anı yaşayabilmeniz için silikon denge yayı ve anti manyetik malzemelerden üretilen yenilikçi bileşenlerle donatılan ve otomatik kurmalı özel bir Longines mekanik mekanizmasıyla çalışıyor. Longines Zarafet Elçileri Zhao Liying, Suzy ve Barbara Palvin, bu yaz başlatılacak dinamik “Günlük Yaşam” kampanyasında, Conquest serisinin zarafetini ve çok yönlülüğünü olabilecek en iyi şekilde temsil ediyor.

Günlük kullanım için en ideal saat olan Conquest, zarafetin özel günlere mahsus olmadığını açıkça vurguluyor. Cesareti ve yaratıcı ruhu çağrıştıran bu koleksiyon, 1954 yılında İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından ismi koruma altına alınan ilk Longines saat serisi olarak öne çıkıyor. Conquest koleksiyonu bir yandan tasarım ve teknoloji açısından gelişirken, bir yandan da cesareti, zamansız tasarımı ve sportif zarafeti bir araya getirerek özüne sadık kalmaya devam ediyor.

2023 yılında tanıtılan yeni nesil Conquest saatler, koleksiyonun 70. yıldönümünü kutlamak amacıyla bu yıl kadınlar ve erkekler için yeni modellerle sunuluyor. Farklı renk, malzeme ve boyutlardaki saatler, üç ibreli modeller için 30 mm, 34 mm ve 38 mm, kronograflar için ise 42 mm seçenekleriyle sunuluyor

Yeni 2024 modellerinde cilalı veya saten yüzeyli, 10 bar'a (100 m) kadar suya dayanıklı ve şeffaf vidalı arka kapaklı paslanmaz çelik veya çift materyalli kasalar yer alıyor. Tüm saatler, anı yaşayabilmeniz için silikon denge yayı ve anti manyetik malzemelerden üretilen yenilikçi bileşenlerle donatılan ve otomatik kurmalı özel bir Longines mekanik mekanizmasıyla çalışıyor. Böylelikle saatler, manyetik alanlara karşı ISO 764 standardına göre on kat daha dayanıklı oluyor. 

Zarafet Elçileri Zhao Liying, Suzy ve Barbara Palvin'in yer aldığı yeni Longines kampanyasının kahramanı olan 34 mm'lik üç ibreli modeller, yeşil, pembe veya mavi kadranlarla sunuluyor. İster gündüz veya gece vakti olsun, ister spor ayakkabı veya topuklu ayakkabı giyiyor olun; bu modeller her ortama ve aktiviteye uyum sağlıyor.

Yeni Boyutlar

Conquest'in üç ibreli modeli, yeni 30 mm ve 38 mm çelik veya pırlantayla süslenmiş çelik kasalarıyla tüm bileklere uyuyor. 30 mm’lik model, gümüş gün ışığı kadran ve altın kaplamalı indekslerin yanı sıra saat imleri pırlantalardan oluşan mavi veya yeşil gün ışığı kadranlar veya beyaz sedef kadranlar ile sunuluyor. 38 mm'lik kadranın renk seçenekleri arasında ise gümüş, yeşil, mavi, siyah ve şampanya gün ışığı yer alıyor. 

Kronograf Modelinde Yeni Renkler 

42 mm çapındaki kronograf modeli, yeni mat gümüş kadranlarıyla öne çıkıyor. Saat 3 yönündeki saniye altı kadranı ve saat 6 ve 9 yönlerindeki sayaçlar, seramik takimetrik çerçeveyle eşleşiyor. Tıpkı 2023 yılında piyasaya sürülen şampanya rengi modeller gibi bu modeller de kum saati desenli yeni mavi, yeşil ve siyah silikon kayışlarla kadranlarına uyum sağlıyor. Bu kronograflar aynı zamanda paslanmaz çelik bilezikle sunuluyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.