İkonik Aşk

Tiffany & Co., 1837'den beri ikonikleşen mücevher koleksiyonu 'With Love, Since 1837' yeni kampanyası ile karşımızda.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Nisan 2024
İkonik Aşk

Tiffany & Co., aşkın, zanaatın ve mirasın kutlandığı "With Love, Since 1837" kampanyası, efsanevi Tiffany & Co. vitrin tasarımcısı Gene Moore'dan ilham alıyor. Kampanya, Tiffany & Co.’nun en belirleyici mücevher koleksiyonlarının ardındaki bilinmeyen hikayeleri ortaya koyuyor: 'Lock', 'T', 'Knot', 'HardWear', 'Sixteen Stone' ve Tiffany Setting. 

Ödüllü fotoğrafçı ve yönetmen Dan Tobin Smith tarafından çekilen 'With Love, Since 1837' kampanyası, Gene Moore'un vitrin tasarım dünyasına kalıcı bir iz bırakan eserlerinden ilham alarak, modern bir dizi vitrini yeniden yorumluyor. 

Tiffany & Co.’nun parlak mirasına hitap eden kampanya aynı zamanda her koleksiyonun köklü hikayesini anlatıyor, ‘Lock’ bilezik, Jean Schlumberger by Tiffany & Co. ‘Sixteen Stone’ yüzük, ‘HardWear’ mücevherleri ve diğer önemli kalıcı tasarımlara zengin anlamlar yüklüyor. Örneğin, ‘Lock’, 1883'ten ilham alan zamansız bir ikon olarak, ‘HardWear’ koleksiyonunun saf, cesur formları ise 1962'den bir Tiffany bileziğinden ilham alıyor.

Dan Tobin Smith ve ödüllü set tasarımcısı Rachel Thomas, kampanya için devasa bir set oluşturdu. Londra'da çekilen set, bakış açısındaki değişikliklerle sorunsuz bir şekilde bir araya gelen minyatürden devasa ölçekli modellere kadar uzanıyor. ‘With Love, Since 1837’ kampanyası, sıradan nesneler ve basit malzemeler kullanarak Gene Moore'a bir saygı duruşu niteliği taşıyor ve dramayı aydınlatma ve kamera hareketlerinin ritmi aracılığıyla canlandırıyor. Dan Tobin Smith'in modern, heykelsi tarzındaki dramatik kompozisyonları Moore'un vitrinlerinden yansıtarak, filmler ve fotoğraflar, Tiffany'nin mirasını çağdaş bir bakış açısından yansıtıyor.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.