Longines Hydroconquest Serisi Yenilendi

Yeniden tasarlanan HYDROCONQUEST koleksiyonu şimdi özel Longines GMT mekanizmasıyla geliyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Ağustos 2023
Longines Hydroconquest Serisi Yenilendi

Spor saatler arasında gerçek bir klasik olan HYDROCONQUEST serisi, zarif bir tasarıma ve özel Longines GMT mekanizmaya sahip yeni modellerle genişletildi. Kanatlı kum saati markasının iki ayırt edici özelliği olan teknik mükemmellik ve zarafeti birleştiren bu yeni seri bir yandan su sporlarından ilham alırken, bir yandan da Longines'in farklı zaman dilimlerini gösteren saatlerdeki derin uzmanlığını yansıtıyor.

Longines'in HydroConquest serisi, 2007'de piyasaya sürülen bu sembolik koleksiyon, bir ilk olarak GMT mekanizmasını kapsayan yeni modellerle genişletiliyor. Bu özellik, saatte iki farklı zaman diliminin aynı anda görüntülenmesini sağlıyor. Bu fonksiyonun arkasında oldukça zengin bir miras var: Longines bu özelliği, kol saatlerine 1925 gibi çok eski bir tarihte getirdi.

HydroConquest GMT, tüm gezginler için yararlı olan bu özelliği, ilham aldığı su altı sporları ile birleştiriyor. Modern zamanın kâşif maceracılarına ve sınırları zorlayan sporcu erkek ve kadınlara yönelik bu koleksiyon, gittikleri her yerde onlara eşlik edecek. 

HydroConquest GMT, ışıldayan bir kapsül ve vidalı kurma kolu ile donatılmış tek yönlü ve çentikli yeni seramik bezeliyle de öne çıkıyor. Saten ve cilalı yüzey seçenekleri ise bu yeni modellere incelik ve zarafet katıyor. Yeşil, kahverengi, siyah ve mavi gün ışığı kadranları, iki renk tonlu 24 saatlik göstergeyle geliştirildi. Yaldızlı veya gümüş cilalı ibreler ve saat göstergeleri, Super-LumiNova® kaplaması sayesinde her koşulda kolaylıkla okunabiliyor. Saat 6 ve 9 yönünde yuvarlak, saat 12 yönünde ise üçgen şekilleri bulunuyor. Saat 3 pozisyonunda ise tarih göstergesi bulunuyor. Ok şeklindeki GMT göstergesi, kadran çıkartmalarının rengiyle eşleşiyor. 

Otuz bar’a (300 metreye) kadar su geçirmezlik sunan HydroConquest GMT modelleri, tamamen yeniden tasarlanmış H şeklindeki baklalarıyla dikkat çeken paslanmaz çelik bir bilezikle donatılmıştır. Ayrıca mikro ayarlı toka da Longines'de bir ilk niteliğinde. Kadranların renklerini tamamlayan bu yeni saatler, mükemmel uyum ve rahatlık için mikro ayarlı katlanır tokaya sahip mavi veya siyah kauçuk kayışla da birlikte sunuluyor. Haki yeşili veya bej renkte NATO kayış seçenekleri de mevcut. 

 ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.