Longines, Türkiye'deki İkinci Butiğini Açtı

Longines, Galataport İstanbul Paket Postanesi'nde açtığı ikinci butiğini marka dostlarını ağırladığı keyifli bir davet ile tanıttı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Aralık 2023
Longines, Türkiye'deki İkinci Butiğini Açtı

İsviçreli lüks saat markası Longines, Türkiye’deki ikinci butiğinin açılışını şık bir davet ile duyurdu. İstanbul’un en prestijli lokasyonlarından biri olan Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde kapılarını açan butiğin açılış daveti Longines Türkiye Ülke Direktörü Özlem Kıroğlu Geylan ve Konyalı Saat Genel Müdür Yardımcısı Tolga Arıkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.Galataport İstanbul’un tarihi yarımada manzarası ve İstanbul Boğazı’nın eşsiz atmosferinde gerçekleşen davette büyüleyici yılbaşı teması hakimdi. Misafirler Longines’in 2024 yeniliklerini keşfederken bir taraftan da canlı müzik ve DJ eşliğinde keyifli dakikalar geçirdi. ‘‘Zarafet, bir tavırdır" mottosu ile özdeşleşen ve bunu her defasında hissettiren Longines’in Galataport İstanbul butik açılışına marka dostları ve ünlü isimler de katıldı.


Longines Türkiye Ülke Direktörü Özlem Kıroğlu Geylan ise açılış konuşmasında ikinci mağazalarını açmanın heyecanını şu sözler ile dile getirdi: “Longines olarak Türkiye’de yıllardır hem satış noktalarımız hem de yeni açtığımız mağazalarımız ile büyümeye devam ediyoruz. İsviçre saatçiliğindeki ustalığı ve Longines’in temsil ettiği zarafeti ve mükemmeliyetçiliği saat tutkunları ile daha fazla noktada buluşturmak bizlere heyecan veriyor. Geçen kış açtığımız ilk butiğimizin ardından Galataport İstanbul’da ikinci butiğimiz ile varlığımızı güçlenerek sürdürüyor olmamız bizlere gurur veriyor”.  

Konyalı Saat Genel Müdür Yardımcısı Tolga Arıkan Longines butik açılışının Türkiye Saat sektörü açısından önemini yaşadığı bir deneyim üzerinden anlattı: “2023 yılının başlarında Longines genel merkeze yaptığım ziyarette markanın müzesini ziyaret ederek tarihte bir zaman yolculuğuna çıktım. Bu yolculukta markanın doğduğu günden bugüne kadar insanlık için geliştirilmiş olan zaman tutucu araçları keşfettim. Bu araçların yıllar içerisinde evrimleşerek gene insanlık için çeşitli alanlarda ve zaman dilimlerinde ciddi faydalar sağladığını gördüm. Bu güçlü değerin Türk Saat sektörüne de aktarılması için Longines ve Konyalı Saat iş birliğinde Longines butiğimiz açılmıştır. Bugün bu tarihi Paket Postanesinde butiğimizi siz değerli ziyaretçilerimiz ile buluşturduğumuz için gurur duyuyoruz.”


Tolga Arıkan, Özlem Kıroğlu Geylan, Mahmut Arıkan

Köklü geçmişi, üstün İsviçre saatçiliği ve zanaatkarlığı ile bilinen Longines’in Türkiye’deki butikleri sayesinde markanın koleksiyonları saat severler ile buluşuyor. Şık ve modern bir atmosferde uzman ekibi ile hizmet veren butikler saat tutkunlarına eşsiz tasarımlarını inceleme fırsatını sunuyor. Dışarıdan bakıldığında, kanatlı kum saati logosu ile tanınan Longines’in temel değerlerini yansıtan ve özenle seçilmiş saatlerinin sunulduğu şık ve zarif bir cephe göze çarpıyor. Tarihi Paket Postanesi binasında bulunan yeni butik, Longines’in köklü tarihi ile bir uyum oluşturuyor. Butiğe hem karadan hem de denizden ulaşmak mümkün olduğundan butiğin lokasyonu daha da eşsizleşiyor. İçerisinde ise farklı malzemelerin ve renklerin ustalıkla birleştiği bir tasarım öne çıkıyor ve misafirperver bir iç mekan ziyaretçilerini ağırlamak için bekliyor. Saat tutkunları Longines evreninin ikonik referanslarını keşfederken, aynı zamanda da markanın binicilik ve havacılık gibi alanlar ile uzun yıllardır süre gelen ilişkisini keşfediyor. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.