Rolex, Bucherer'i Satın Aldı

İki ikonik saat markası artık bir arada!

Buse Saray BUSE SARAY 25 Ağustos 2023
Rolex, Bucherer'i Satın Aldı

Saat endüstrisindeki iki tarihi isim artık ortak oldu. İkonik İsviçre saati markası Rolex, dünyanın en büyük saat perakendecilerinden biri olan Bucherer'i satın aldı. Rolex, yaptığı açıklamada Bucherer'in adını koruyacağını ve bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerine devam edeceğini belirtti.Rolex, perakendeciyi satın alma kararını, aile şirketinin üçüncü nesil lideri olan Bucherer başkanı Jörg Bucherer'in doğrudan soyundan gelenlerin olmaması nedeniyle şirketi satmayı düşünmesinin ardından aldığını söyledi.

"Bu hamle, Cenevre merkezli markanın, Bucherer'in başarısını devam ettirme ve her iki şirketi 1924 yılından beri birbirine bağlayan yakın ortaklık bağlarını koruma isteğini yansıtmaktadır" dedi Rolex açıklamasında. Bucherer'in yönetim ekibi de değişmeyecek.

Bucherer, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Fransa, Danimarka ve Avusturya'da mağazalara sahip olan uluslararası çok markalı bir saat ve mücevher perakendecisi. Marka, Amerika Birleşik Devletleri pazarında büyük bir genişleme yaşıyor ve bunun içinde Las Vegas'taki Kuzey Amerika'nın en büyük saat perakende mağazası olan TimeDome'un yakın zamanda yeniden açılması da bulunuyor. Bucherer, dünya genelinde 100'den fazla satış noktasına sahip; bunların 53'ü Rolex markasını ve 48'i Rolex'in kardeş şirketi Tudor markasını dağıtıyor.

Bu satın alma, muhtemelen Rolex'in en çok aranan saatlerinin sadece Bucherer mağazalarında satılma imkanı da sağlayacak.

"Rolex grubu, bu satın almanın yalnızca kendi markaları için değil, aynı zamanda tüm saat ve mücevher ortak markaları ve Bucherer grubunun tüm çalışanları için en iyi çözüm olduğuna inanmaktadır" diye belirtiyor Rolex.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.