Tiffany & Arsham Studio & Pokémon Koleksiyonuyla Tanışın

Mücevher markası ile Amerikalı sanatçı Daniel Arsham iş birliği, bizi ikonik Pokémon evreninde yolculuğa çıkarıyor.

Buse Saray BUSE SARAY 13 Kasım 2023
Tiffany & Arsham Studio & Pokémon Koleksiyonuyla Tanışın

Pokémon evreni, çağdaş sanatçı Daniel Arsham ile efsanevi bir işbirliğinde Tiffany & Co.dünyasıyla buluşuyor. Oksitlenmiş gümüşten üretilen ve elmaslarla süslenmiş özel stillerde 18 ayar sarı altın olan kolye ve kolye uçları, Pokémon silüetlerinde karşımıza çıkıyor.Tiffany & Arsham Studio & Pokémon kapsül koleksiyonu, geçen yıl Tokyo'da prömiyerini yapan Daniel Arsham'ın ikonik Pokémon sanat sergisi A Ripple in Time'ı yeniden hayal ediyor. Kristalleşmiş bir kalite ile tasarlanan Daniel Arsham'ın Pokémon ilhamlı heykelleri, özel tasarım mücevher yaratımları olarak canlandırılıyor ve her biri Tiffany zanaatının sanatıyla hayata geçiriliyor.

"En son Tiffany & Co. ile yaptığım işbirliği, pop kültürü, kuyumculuk ve sanatın bir kombinasyonudur" diyor Arsham. "Pokémon, ben çocukken olduğumdan beri büyük bir varlık gösterdi ve bu kapsül koleksiyonu, Pokémon'un benim işimde ve uzun süreli bir Tiffany & Co. gibi köklü bir marka ile olan ortaklığımda ne kadar etkili olduğunu kutluyor. Her ikisi de geçmişin, şimdi ve geleceğin kültürel izinden ayrılmaz."


Tiffany & Arsham Studio & Pokémon kapsül koleksiyonu, Arsham'ın "Future Relics" estetiğini kullanıyor. Bu estetikte, Arsham günlük nesneleri, hayal edilmiş bir gelecekten arkeolojik keşiflere dönüştürüyor. Koleksiyon, dokuz mücevher tasarımını içeriyor ve Pikachu, Charmander, Squirtle, Jigglypuff, Cubone veya Mew gibi altı ikonik Pokémon'u vurguluyor.

Kapsül koleksiyon, her Pokémon'u vurgulayan elmas detaylarına sahip oksitlenmiş gümüş bir kolye içeriyor ve Pokémon markasının yüksek koleksiyon değerinden esinlenilmiş. Pikachu'nun ikonik sarı rengini kullanarak, 18 ayar sarı altın ve elmas detayları ile sunulan iki farklı boyutta kolye seçeneği bulunuyor. Tasarımlar, bir Tiffany & Arsham Studio & Pokémon mavi kutu içinde sunulurken; altın Pikachu kolyeleri bir Tiffany Mavi Poké Topu içinde bulunuyor.


Sınırlı sayıda üretilen kapsül koleksiyon, 1 Aralık'tan itibaren New York'taki Tiffany & Co. Landmark, Tokyo'daki Omotesando mağazası ve tiffany.com üzerinden Kuzey Amerika ve Japonya'da satışa sunulacak. Fiyatlar 1.290 dolardan 29.000 dolara kadar değişiyor.
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.