Valérie Messika Vakfı İle Birlikte Yaratılan Benzersiz Koleksiyon

Messika, Valérie Messika Vakfı aracılığıyla dünya genelinde gençlere yardım etme konusundaki uluslararası taahhütlerini artırıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Haziran 2024
Valérie Messika Vakfı İle Birlikte Yaratılan Benzersiz Koleksiyon

Valérie Messika Vakfı, eğitim, kültür ve sağlık alanlarında kadın ve çocuklara yardım eden kuruluşları desteklemeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda, 2022 ve 2023 yılları boyunca dünya genelindeki dezavantajlı genç kadınlara 4.000'den fazla hijyen kiti dağıtıldı. 2024’te ise Valérie Messika rotasını Hindistan’a çeviriyor.

Valérie Messika, Plan International adlı STK'nın Saksham programını öne çıkarmayı tercih ediyor. Delhi bölgesinde gerçekleştirilen proje, Hindistan'daki gençlere eğitim ve adil bir şekilde işe erişim sağlamayı amaçlıyor. Messika Care(s) koleksiyonuna ait her bir mücevherin satışından elde edilen gelirin belirli bir oranı, Valérie Messika Vakfı aracılığıyla STK'ya bağışlanıyor ve kelebek etkisi sayesinde ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunulması amaçlanıyor.

Messika Artistik Direktörü ve Kurucusu Valérie Messika, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle açıklıyor: “Özellikle Hindistan gibi ülkelerde, genç kadınlar cinsiyetçi ayrımcılık ve eğitim eksikliğiyle karşı karşıya kalıyor. Pırlantaların doğum yeri ve mücevher eğitiminin büyük bir parçası olan Hindistan’da gençleri Messika Vakfı ile güçlendirmek istiyoruz.”

Çift Yönlü Değerli Mücevherler

Kendi adını taşıyan vakfının yürüttüğü faaliyetlerle doğrudan bir ilişki sunduğundan, Messika Care(s) Valérie Messika için önemli bir koleksiyon. Messika şimdi, 2022’de piyasaya sürüldüğünden beri büyük başarı yakalayan mücevher serisini 12 yeni parça ile genişletiyor. Yeniliklerin paylaşıldığı kampanyada, dansçı Salif Gueye ve genç model Rose Chalmè


yer alıyor.

Messika Care(s), dört yeni renk kombinasyonunu barındırıyor: bej & sarı altın, kahverengi & beyaz altın, krem & pembe altın ve siyah & beyaz altın. Koleksiyon; sade bir zarafeti yansıtan Baby Move ve Move Uno tasarımlarının yeniden yorumlandığı bilezik ve kolyeleri de kapsıyor. Yeni mücevherler Messika’nın web sitesinde ve mağazalarda sergileniyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.