ASİ TAVIR: DERİ CEKET İLE 8 STİL ÖNERİSİ

Sonbahar vazgeçilmezini giymenin farklı yolları…

Kıyafetlerin evrensel bir dil olduğunu düşünürsek deri ceketler orijinalde ‘asi’ bir tavır sergiliyor. James Dean’in ‘Rebel Without a Cause’ filmindeki kırmızı bomber deri ceketi veya Sandy’nin ‘Grease’ filminde deri ceket ve parlak taytı ile unutulmaz değişimi… Motorcular ile popülerleşen deri ceketlerin özünde özgür ruhlu ve asi bir tavır gizli. Aynı şekilde 90’lı yıllarda daha sık gördüğümüz deri ceketler, ‘Matrix’ filmi ile gizemli ve ‘ajan’ formuna bürünürken artık deri ceketlerimiz bize çok farklı şeyler anlatmak istiyor. Fermuarlı veya zımbalı motorcu ceket formudan kopan deri ceketler artık blazer, trençkot, oversized veya klasik kesimlerde görülüyor. Bazı stillerde kumaşı sebebiyle hala asi bir tavır yansıtsa da yeni moda dönemi deri ceketleri farklı bir dil konuşuyor!

Kurallara karşı gelen ‘cool’ deri ceketler zamanla taytlarla, slip elbiselerle hatta eşofmanlarla ile bile eşleştirilirken, bu parça artık gardırobumuzun en değişken stillerinden biri. Şimdilerde bir stil olmazsa olmazı olan deri ceketleri Sonbahar 2020’de çeşit çeşit eklemeler ile görüyoruz. Püsküller ile bizi 70’li yıllara veya vahşi batıya götüren deri ceketler, blazer formuda 90’lara veya klasik motorcu formunda punk / rock 80’li yıllara götürüyor… Zaman yolculuğunu mümkün kılmanın yanı sıra rengarenk suni kürk detayları veya işlemeleri ile 2020 güncellemesi kazanan deri ceketler istediğiniz dilde istediğiniz şeyleri söyleyebiliyor!


Bir gün günlük güneşlik, bir diğer gün ise dolu alarmları ile çevrelenirken, bu belirsiz havada en pratik opsiyonunuz deri ceketler olabilir. Sadece stil açısından değil kullanışlık açısından da geçiş mevsimlerine uygun olan deri ceketler, farklı aksesuar ve kıyafet eklentileri ile bambaşka formlara bürünüyor. Dediğimiz gibi özündeki ‘coolluğu’ koruyarak çeşitlenen deri ceketleri bir gün slip elbiseler ile bir başka gün ise desenli eteğiniz ile eşleştirebilirsiniz. Sonbahar 2020’de öne çıkan kumaş trendleri arasında olan deriler, tıpkı triko aşkı gibi her forma bürünüyor. Ancak her hava serinlediğinde gardırobumuzun emektarı sayılabilecek deri ceketler, sanıyoruz ki uzun bir süre daha favorilerimiz arasında olacak!


Deri ceketleri nasıl stilize edeceğiniz konusunda biraz ilham kaynağına ihtiyacınız varsa fotogaleride sizin için hazırladığımız eşleştirmeleri inceleyebilirsiniz…