EN KLASİK JOKER: BEYAZ GÖMLEKLER

Tek bir beyaz gömlek beş farklı stil!

Gardırop klasiklerini sayacak olsak ilk olarak jean pantolon daha sonra ise beyaz gömlekleri sıralarız! Yıllardır, hatta belki asırlardır hem kadınların hem de erkeklerin gardırobunda olan klasik beyaz gömlekler zamana karşı gelerek her zaman aynı formda kaldı. Düğmeleri, yakası ve vatkaları ile her yıl giydiğimiz beyaz gömlekler okul yıllarımızda formamız, iş hayatında ofis üniformamız ve günlük hayatta en zahmetsiz seçimler arasında yer aldı. Tıpkı yıllardır vazgeçemediğimiz o vintage jean pantolon gibi beyaz gömlekler de bizi asla yanıltmadı! Gardırobumuzun emektarları arasında olan beyaz gömlekler son yıllarda ofis stilinden ayrılarak her yere ve etkinliğe taşınabilir hale geldi. Bir zamanlar ‘formal’ olarak gördüğümüz beyaz gömlekler artık yer ve zaman tanımıyor!

Moda sektörünün sonu gelmeyen bir döngü içerisinde olduğunu biliyoruz. Birçok trend gelip geçiyor veya yıllar sonra tekrar tekrar karşımıza çıkıyor. Ancak beyaz gömlekler kesinlikle bu döngünün merkezindeki değişmezler arasında. Değişen trendlere uyum sağlayan, bazen fırfır bazen asimetrik kesim bazen ise yaka detayları ile güncellenen beyaz gömleklerin en klasik formunu gündüzden geceye, ofisten partilere taşıyabilirsiniz. Jean pantolon üstüne, kalem eteklerle veya straplez elbiselerin altına giyilen beyaz tişörtler ile aynı etkiye sahip olan beyaz gömlekleri A’dan Z’ye kadar her şey ile eşleştirebilirsiniz. Ünlülerin sokak stillerinde eşofmanlar ile bile buluşan beyaz gömlekler yer yer ceket, yer yer klasik formunda kullanılabiliyor. 

Hiçbir eklenti olmadan… Beyaz gömleklerin en yalın hali bile göz alıcı ve dikkat çekici kombinler yaratabiliyor. Payetli pantolonlar, deri elbiseler, triko etekler veya bootcut jean pantolonlar! Klasik beyaz bir gömlek ile hiç klasik olmayan görünümler yaratmaya hazır olun. Tek bir beyaz gömleği farklı yerlerde ve zamanlarda giymek için tüyolar arıyorsanız doğru yerdesiniz!

Fotogaleride tek bir beyaz gömlek ile beş farklı kombin inceleyebilirsiniz…