KETEN AŞKI

Sıcak havalara stil güncellemesi…

Şehirde veya deniz kıyısında, yazı olduğunu hissettiren bir kumaş varsa o da ketenler! Çabuk kırıştığı için çoğu zaman kaçınılan keten kumaşları yeni sezonlarda farklı kumaşlar ile karıştırılarak daha kullanışlı ve şık hale geldi. Aynı anda hem bohem hem de safari esintisini taşıyan keten parçaları doğallığı ile hoş bir zahmetsiz şıklık yaratan elbiselerde, şortlu takımlarda ve ceketlerde görüyoruz. Günlük stilin yanı sıra ofis şıklığına da dahil edebileceğiniz keten takım elbiseleri, dayanılmaz sıcakları ofiste geçirmeyi biraz daha katlanılabilir hale getirecek. 


Çoğu zaman bej ve haki tonlarında görmeye alışık olduğumuz ketenler, tıpkı her şeyde olduğu gibi bu sezon farklı renkler ile güncelleniyor. Yılın renk trendleri ile uyum sağlayan keten kumaşlarını canlı turuncular, turkuazlar, sarılar ve yeşillerde görüyoruz. Yani bu sezonun keten opsiyonları sınır tanımıyor! 

Keten kumaşının neden yaz ayları için ideal olduğunu merak ediyorsanız, bu konuda da sizi aydınlatmaya hazırız. Dokuması ve keten elyafları ile hava akışını artıran keten kumaşı, yapısı sebebiyle vücudunuza yapışmıyor ve ısının vücudunuzdan daha kolay ayrılmasını sağlıyor. Aynı zamanda çabuk kuruyan ve ısı tutmayan ketenler, vücudunuzun rahat bir şekilde nefes almasını sağlıyor. Isı iletkenliği yüksek olan keten kumaşı, çabuk soğuduğu için vücudunuz için bir ‘gölge’ görevi görüyor. Tüm teknik bilgiler bir yana, nemli ve sıcak havalarda gün boyu su içinde kalmadan şık görünmek istiyorsanız önereceğimiz kumaş: ketenler! 

Bilimsel gerçekler ile beraber yaz şıklığını on ikiden vurmak istiyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz keten kumaşlı parçaları görebilirsiniz…

Etİketler