GELİNLER İÇİN 30 GÖZ ALICI SAÇ AKSESUARI

İddialı taçlardan ince tokalara, en güzel gelin saçı aksesuarları…

Gelin saçı aksesuarları, herhangi bir düğün günü stili için mükemmel bir son dokunuş sağlar. Tarzınız ne olursa olsun, saç aksesuarı tüm gelin görünümünüzü bir araya getirme gücüne sahiptir. İster bohem, ister modern ister geleneksel gelin olun; saç aksesuarları gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır.

Tüm gelinler, kendilerini en güzel ve kendinden emin hissettiren şeyleri tercih etmeli. Gelin, düğün günü görünümünüzü ve kişisel stilinizi tamamlayan saç aksesuarını bulalım!

Unutulmaz düğün gününüz için çiçekten makyaja kadar her küçük ayrıntıyı planlarken, gelin görünümünüzü tamamlayacak mükemmel parçayı bulmak bunaltıcı gelebilir. Vintage cazibeye düşkün olanlar, biraz hassas gizem için kuş kafesi bir duvak seçebilirler. Ya da gelin saçını öne çıkarmak için özenle seçilmiş süslemeli bir tarak tercih edebilirsiniz. Saten bir saç bandı, modern zarafete yönelenler için sofistike bir dokunuş katabilir.

Gelin saçı aksesuarları söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı stil mevcut. Bazı popüler stiller arasında saç tokası, çiçek taçları, taraklı tokalar, inci işlemeli tokalar, saç bantları, taçlar gibi pek çok seçenek var. Mükemmel saç aksesuarını seçerken, dokunun ne kadar önemli olduğunu düşünmeyi unutmayın. Kumaş, kristaller, mineler, inciler, çiçekler... Hangisi istediğinize karar vermelisiniz. Bir ipucu verirsek; dokulu saç aksesuarları her zaman fotoğraflarda öne çıkacaktır.


Zamansız saten seçeneklerinden inci ve değerli taşlarla kaplı olanlara kadar saç bantları, gelin saçınızın kusursuz bir tamamlayıcısı olabilir. Göz alıcı tokalar ve klipsler, bir nesilden diğerine geçen bir aile yadigarı ya da beğendiğiniz bir parça olsun; gelin güzelliği görünümüne bir ışıltılı ipucu sunuyor. Düğün gününüzde başka bir ışıltılı dokunuş için saç taraklarının ve tel tokaların görünümünüzü tamamlamasına izin verebilirsiniz.

Görkemli bir taç ise kesinlikle özel gününüzde dikkat çekmenin bir yoludur. Ne de olsa kraliyet ailesinde gibi hissetmek için bir şans… Daha sade bir stil için ise biraz kurdele kullanabilirsiniz. Tül fiyonklar ya da incecik tül dokunuşlar, feminen detayları seven gelinler için her zamanki gibi doğru tercihtir.

Son zamanların favorisi mini duvaklar ya da başka bir deyişle peçeler ise gözden kaçırılmaması gereken klasik bir dokunuş...  Modern versiyonları oldukça dikkatimizi çekiyor. Çoğu zaman, birinin gelin gibi hissetmesini sağlayan bu parçadır; bu yüzden onu gelin güzelliğinize bir katkı olarak düşünün.


Işığı her açıdan yakalayacak ve tüm fotoğraflarınızda harika görünecek minik saç tokalarıyla, düğün günü saç stilinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Düğün günü güzelliğinizi bozmayacak bir saç parçası arıyorsanız, başınızın arkasına güzelce oturan bir aksesuar tercih edin. Başka bir seçenek olarak tek bir büyük inci saç tokası ile asla yanlış yapmazsınız. İnce, sofistike ve sade şık…

Zahmetsizce şık ve rahat bir görünüm için bir saç asmasını gevşek bir örgüye dokuma fikrine bayılıyoruz. Kristal ve tel asma, her tür gelin stiline ve saç tipine uyacak şekilde farklı renklerde ve değişen uzunluklarda bulunuyor.

Yapay yapraklardan, çiçeklerden yapılmış saç aksesuarlarıyla doğayla bütünleşebilirsiniz. Vintage seven gelinler, art deco esintili yan tarakları tercih edebilir. Çiçeklerle dolu bir taç, cesur bir görünüm yaratmak isteyen boho prensesler için mükemmel bir seçenektir. Özellikle altın yapraklar muhteşem ama kadınsı bir görünüm sunuyor.


Bazen en basit detaylar en büyük etkiyi yaratabilir. Narin kristal aksesuarlar ise saçınıza ince ama büyülü bir dokunuş katar. Sadece bir parça ışıltı uzun bir yol kat edebilir. Kristaller veya incilerle tamamlanan ince bir saç bandı ya da taç minimalist ve göz alıcı arasındaki mükemmel dengeyi sağlar.

İnci süslemeli saç bandı, şehirli şık bir gelin için modern zaman tacı gibi hissettiriyor. Küçük nikâhlar için şık beyaz bir tulum veya vintage esintili bir mini elbise ile eşleştirildiğini hayal ediyoruz…

En iyi gelin saçı aksesuarı, en güzel şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olacaktır. Her gelin stiline ve bütçesine uygun en göz alıcı gelin saçı aksesuarlarını inceleyebilirsiniz.