KAT KAT GİYİNME SANATI

Şimdilerde çok daha şık ve ‘cool’ görünen layering stili, en soğuk kış günlerinde bile sizi havaya karşı dokunulmaz hale getiriyor.

Geçiş mevsimleri kadar soğuk havalarda giyinmek de zor bir zanaat. Kış olduğu zaman evden çıkma isteğimiz düşüyor ancak bu sene durum biraz farklı… Elimizde olan her fırsatta dışarı çıkmak için can atıyoruz. Bu nedenle kat kat giyinme sanatında usta olmakta fayda var! Kazaklar, puffer montlar, suni kürklü denim ceketler ve paltoları aynı anda giyinmeye çalışıp dışarıda geçirdiğiniz zamanı olabildiğince verimli ve sıcak geçirmeye çalışıyorsanız yalnız değilsiniz. Kafe ve restoranların ‘out’ parkların ve dış mekanların ‘in’ olduğu bir dönemde, şıklıktan daha önemli bir konu ısınma olabilir. Ancak her şeye rağmen tarzınızdan ödün vermemeye kararlıysanız o zaman önerilerimizi bir kenara not edin!

Sonbahar- Kış 2020’de oldukça şanslıyız! Neden mi? Çünkü ‘layering’ parçaları bu sezon çok trend. Büyükbaba süveterleri, oversized yakalar, triko aşkı ve çok daha fazlası. Kış 2020 adeta kat kat giyinme konusunda uzmanlaşmamız için tasarlandı. Atkılar, bereler, süveterler ve kazaklar gibi birçok kış aksesuarını ve kıyafetini doğru bir şekilde bir araya getirerek Instagram stil sayfalarını kıskandıracak görünümler oluşturabilirsiniz. 

Paparazzilerden kaçmak için kocaman atkıların ve paltoların arasında gizlenen Olsen ikizleri veya oversized battaniyesi ile görüntülenen Lenny Kravitz, bu kat kat giyinme sanatı yazımızda konu dışı kalıyor. Şimdilerde çok daha şık ve ‘cool’ görünen layering stili, en soğuk kış günlerinde bile sizi havaya karşı dokunulmaz hale getiriyor. Önümüzdeki günlerde de iç mekanlar radarımız dışında kalacak gibi görünüyor… Bu nedenle kat kat giyinme konusunda daha da ustalaşma zamanı! 

Fotogaleride üşümeden tarz görünmek için 10 önerimizi görebilirsiniz…