NEDİR BU VSCO GIRL STİLİ?

Alabildiğine renkli bir stil, yeni trendler ve sağlıklı yaşam VSCO girl'ü tanımlayan anahtar kelimelerden bazıları. VSCO kızlarını yakından tanımak için okumaya devam edin.

“VSCO nedir?” “VSCO kızı kim?” Tüm bu sorular aklımızda dolaşırken VSCO kızı stili 2019’un en çok konuşulan stillerinden biri oldu. Nasıl ve neden oldu anlamaya çalışırken birden etrafımızı VSCO kızları sardı! Google’ın trend raporunda liste başlarında yer alan VSCO kızı aslında çok sıkla rastladığımız bir stil. Fortune, bu stili “Dudak balsamını yanından ayırmayan Mario Badescu gül suyu yüz spreyini sıkmayı aksatmayan ve renkli trendleri kaçırmayan” olarak tanımlıyor. Hem moda hem de güzellik sektörünü kapsayan bu trendin ismi popüler fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO’dan geliyor. 

Genelde gençler tarafından tercih edilen bu özgün tarz, bisikletçi şortları, trend sneakerlar ve renkli su şişelerini kapsıyor. Doğa yürüyüşünden yeni dönmüş ama tarz bir stile sahip bir kız düşünebilirsiniz. Sağlıklı ve doğal bir yaşam tarzının yanında renkli kişilikleri ile dikkat çeken VSCO kızları dönemin tüm popüler fikirlerine ve trendlerine sahipler!VSCO kızlarının idollerinden biri olan Instagram influencerı Bianca Valle, sağlık ve beslenme hakkında paylaşımlar yaparken, VSCO tarzına uygun bisikletçi şortları ve renkli stili ile dikkat çekiyor. Bir başka isim ise Aemilia Madden! Batik desenleri bir yaşam tarzı haline getiren Madden, Birkenstock terlikleri ile dikkat çekiyor. 
Bu popüler stilin favori markaları nedir diye soruyorsanız ise Ganni, Outdoor Voices, Madhappy gibi sokak giyim markaları, scrunchie tokaları, pastel renkleri ve etik üretim odaklı olmaları ile öne çıkıyor. Bir estetikten çok düşünce tarzı olan VSCO stili, havalı bir moda trendinden çok daha fazlası. Plastik kullanmayan ve çevreye önem veren VSCO kızları, sağlıklarını da aksatmıyorlar (ellerinde su şişesi taşıma sebepleri de bu!).

Aslında ergenlik yaşlarındaki kızlara hitap edildiği düşünülen VSCO kızı stili birçok kadının da tercihleri arasında. Oversized tişörtler, Crocs ayakkabılar ve rahat kıyafetlerin spot ışıkları altında olduğu bu stil tamamen konfor ve sağlık odaklı. Başkalarının ne düşündüğünü umursamadan giyinmeyi savunan VSCO kızları, çocukluk anılarınızı canlandıracak tasarımlar ile aynı zamanda nostaljik bir etkiye sahip. İlkbahar yaklaşmışken (ve sağlıklı yaşam önem kazanırken) bu pastel renkli, rahat ve çok da trend olan stili denemek için aşağıdaki ürünleri inceleyebilirsiniz…

Clima Bottle Mezzanine Termos, 295 TL 24 BOTTLES vakkorama.com.tr

Batik Baskılı Sweatshirt, 159 TL H&M hm.com

Slogan Baskılı Tişört, 259 TL TWIST twist.com.tr

Crocband, 254 TL CROCS crocs.com.tr

Yeşil Batik Desenli Eşofman Altı, 2,249 TL OFF-WHITE beymen.com

Bisikletçi Tarz Kot Bermuda Şort, 169.99 TL MANGO shop.mango.com

Scrunchie Toka Seti, €50 SLIP net-a-porter.com

Antrenman Ayakkabısı, 799.90 TL NIKE nike.com

Swish Bisikletçi Şortu, €115 P.E NATION farfetch.com

Gözlük İpi, 65 TL HAPPY-NES happy-nes.com 

Instax Mini 9 Kamera , 449 TL FUJI dr.com.tr

Baskı Detaylı Oversize Sweatshirt, 295 TL NOCTURNE nocturne.com.tr


Yuvarlak Bel Çantası, 199 TL ADIDAS adidas.com.tr

Pembe Kuvarslı Su Şişesi, 439 TL 108 NİYETTAŞI 108niyettasi.com

Çiçekli Balıkçı Şapka, £65 DODO BAR OR matchesfashion.com