ŞEHİRDE İSPANYOL ESİNTİSİ

İspanyol paçaları giymenin 8 yolu!

İster 70’ler çiçek çocuk etkisi deyin ister ispanyol esintisi… İspanyol paçalar Sonbahar 2020’in favori pantolon trendlerinden biri! Tarifinde biraz ‘throwback’ biraz da Flamenko esintisi barındıra ispanyol paçalar sadece denim kumaşlarda öne çıkmıyor. Trikolar, deriler, kumaş pantolonlar veya farklı detaylar ile buluşan hareketli ispanyol paçaları her adımınızı bir şenliğe dönüştürüyor. Trend olmasının yanı sıra aynı zamanda kadınları favori stil hilelerinden biri olan ispanyol paça pantolonlar, bacak boyunu uzatması ile vazgeçilmezler arasında. 

Tam da havalar soğumaya başladığında sokak stilinde ve Instagram’da beliren ispanyol paçalar, sonbahar mevsimi için en pratik ve eğlenceli stiller arasında. Uzun eteklerin ve elbiselerin hareketini sunan ispanyol paçalar, klasik düz kesim jean'lere veya süper geniş paça pantolonlara hoş bir alternatif getiriyor. Ne çok dar ne de çok bol olan ispanyol paça kesimleri, iki ucun arasındaki ideal noktada duruyor. Genelde bacağın üst tarafında dar olup paçalara doğru açılan ispanyol paçalar zamana karşı gelmiş bir tasarım! 60’lı ve 70’li yılların hippie fotoğraflarında püsküllü yelekler ile gördüğümüz ispanyol paçalar, artık sadece çiçek çocuklara ait değil.


Silüeti sebebiyle oldukça zarif görünen ispanyol paçaları, bu özelliği ile hiç zahmet etmeden şık görünmenizi sağlıyor. Sadece bir tişört ve sneaker ile bile dikkat çekici bir görünüm yaratan ispanyol paçalar her adımınızı bir dansa dönüştürebiliyor. Ofis stilinde, gece şıklığında ve tabiiki günlük tarzda kullanabileceğiniz ispanyol paçalar, farklı alternatifler arayışında olanlar için ideal. Bu sene dilediğimiz gibi seyahat edememiş olabiliriz ancak moda sayesinde çekici ve hareketli İspanyol esintisini şehre taşıyabiliyoruz. Mom jean'lere ve deri pantolon trendine bir alternatif istiyorsanız, hayatınıza biraz İspanyol rüzgarı katın.Fotogaleride İspanyol paça pantolonları giymenin 8 yolunu görebilirsiniz…