MAKSİ SONBAHAR!

Uzun elbiseleri yeni sezona taşıma yolları…

Maksi elbiseler denince aklınıza gelen fotoğrafı hayal edebiliyoruz: düz sandaletler, uçuşan bir model, deniz kenarı… Genelde uzun elbiselerin bağdaştırıldığı mevsim yaz aylarıdır, hatta tatil şıklığı! Ama modadaki her şey gibi maksi elbise algımız da bir değişim ve dönüşüm içerisinde. Postallar yaza, slip elbiseler kışa derken maksi elbiseler konusunda ayrımcılık yapamazdık! Sezonsuz algısının öne çıktığı yeni moda devrinde, bildiğiniz tüm moda kurallarını yeniden tartmanız gerekiyor. Artık kural: Kuralsızlık! 

Aklımızdaki uzun elbise görüntüsü şimdilerde triko ve çizme eşleştirmeleri ile güncellendi. Sadece Instagram stil sayfalarında değil, defilelerde de öne çıkan maksi elbiseler Sonbahar 2020 sezonunda en beklenmedik trendler arasında. Aslında düşününce mevsim için belki de en uygun model olan uzun elbiseler, soğuk havalarda aradığımız kapalılığı sunarken aynı zamanda oldukça havalı ve rahat stiller yaratmamızı sağlıyor. Sonbahar çiçeklerinin olduğu uzun bir elbise, diz boyu çizmeler ve trençkot… Veya, uzun bir tişört elbise, deri blazer ceket ve sneaker… Mevsim geçişlerinde kurtarıcı olabilecek bu eşleştirmeler bir o kadar da şık!Yaz aylarının sona ermesi ile kot pantolonlarınızı ve uzun hırkalarınızı kuşanmış olabilirsiniz, ancak Sonbahar 2020’de bu kalıplardan çıkıyoruz. Bir yandan tatil günlerinizi hatırlatırken bir yandan ise bacaklarınızı koruyan yeni sezon taksi elbiselerini hemen hemen her şey ile eşleştirebilirsiniz. Havalı diz üstü çizmelerinizi öne çıkarmak için yırtmaçlı bir model veya postallarınız ile ‘cool’ ve asi hissettiğiniz günlerde püsküllü ve hareketli bir uzun elbise deneyebilirsiniz. Sonbahar elbise modellerinin sadece midiler ile sınırlanmadığını kanıtlayan maksi elbiseler ile mevsim klasikleriniz büyük bir değişim geçirecek!


Maksi elbiseleri sonbahara taşımak konusunda tereddütleriniz varsa fotogaleride sizin için hazırladığımız eşleştirmelerden ilham alabilirsiniz…