SOSYAL MEDYADAKİ MODA CHALLENGE’LARI

Evde giydiklerimizi sosyal medyada paylaşıyoruz!

Puzzle’ınız bitti mi? Yeteri kadar ekmek veya havuçlu kek pişirdiniz mi? Netflix’teki her şeyi izlediniz mi? O zaman gardırobunuz ile eğlenme zamanı! Sosyal izolasyonda Instagram ve Twitter yüzlerce hashtag challenge’ı ile çalkalanıyor. Evde giydiğiniz kıyafetleri veya tuvalet kağıtlarından tasarladığınız elbiseleri paylaşmanızı isteyen sosyal medya hesapları, salonunuzu bir podyuma ve mutfağınızı ise bir galaya dönüştürüyor.

Sosyal medyada paylaşılan hashtagler ile içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarabilirsiniz. #InstaRainbow hashtagi ile gardırobumuzdaki en renkli kıyafetleri öne çıkarırken, #HomeCouture hashtagi ile içinizdeki Coco Chanel’i ortaya çıkarın. Şu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey biraz gülmek değil mi? Yüzünüzü güldürecek, sizi keyiflendirecek ve modunuzu yükseltecek moda challenge’larına hazır olun. Arkadaşlarınız ile yapabileceğiniz bir ortak aktivite daha! Sevdiklerinizi de bu challenge’lara dahil ederek eğlenceli fotoğraf paylaşımları yapın. Aşağıda sosyal medyanın en popüler gönüllü karantina moda challenge’larını görebilirsiniz…


#HomeCouture (Evde Couture)
George Serventi tarafından açılan moda Instagram hesabı Skipdin, takipçilerinin yaratıcılığını öne çıkarmak istiyor. Takipçilerinden Couture tasarımları evde olan eşyaları ile yeniden yaratmalarını isteyen Skipdin, #HomeCouture hashtagi ile fotoğraflarınızı paylaşmanızı istiyor. “Bazı moda içerikli komedi sağlamak için... Kendilerini süslemek için dünya çapında Karantina Kraliçeleri, Cinderella tarzı, tuvalet rulo palazzo pantolonları ve tencere gibi şeyler kullanıyorlar çünkü Fifth Harmony sözleri gibi ‘Evden Çalışabiliriz!” diyen Serventi, yeni challenge’ını açıkladı. 


#InstaRainbowChallenge (Insta Gökkuşağı Challenge'ı)Influencerlar Zeena Shah ve Natalie Wall, Instagram takipçilerinden sayfalarını renklendirmelerini istediler. Her gün farklı bir renkte kıyafet paylaşarak #InstaRainbowChallenge hashtagini kulan takipçiler, Pazartesi günleri kırmızı, Salı günleri turuncu, haftanın diğer günlerinde ise pembe, sarı, yeşil, mavi ve mor gibi renkler ile fotoğraflar paylaştılar. “Natalie ile #InstaRainbowChallenge başlatma fikri ile neşemizi Instagram sayfalarına ve takipçilerimize aktarmak istedik,” diyen Zeena Shah, “Gökkuşağı bu zamanlarda umudun sembolü haline geldi. Sokağa bakmayan camlara sahip iki kiracı olarak, desteğimizi ve renklere olan sevgilerimizi ulaştırabildiğimiz kadar uzaklara ulaştırmak istedik,” diye ekledi. Canlı renkleri giymek ruh sağlığınızı geliştirmenin yanı sıra modunuzu yükseltmek konusunda da büyük bir rol oynuyor. Takipçilerini yataklarından kalkıp giyinmek için motive eden Shah ve Wall, aynı zamanda gardırobunuzda unuttuğunuz parçaları yeniden hatırlamanızı sağlıyorlar. 


#DressUpFriday (Cuma Şıklığı)


Sürdürülebilir marka kurucusu Mary Benson, haftasonumuzun başlangıcı olan Cuma gününde bizleri şıklığa davet ediyor. Takipçilerinden pijamalarını değiştirmelerini isteyen Benson, evde kalarak en güzel Cuma şıklığı kıyafetlerimizi paylaşmamızı sağlıyor. 


#GoingNowhereButImGettingDressed (Hiçbir Yere Gitmiyorum Ama Giyineceğim)


Pijamalarınızı veya eşofman takımlarınızı günlerdir değiştirmemiş olabilirsiniz… Bu nedenle günlük kıyafetlerinizi giymek için bir sebebe ihtiyacınız olabilir. Man Repeller’ın kurucusu Leandra Medine, normalde dışarıda giyeceği kıyafetleri evde giyerek eğlenceli paylaşımlar yapıyor.


#AllDressedUpWithNowhereToGo (Tamamen Giyindim Ama Gideceğim Hiçbir Yer Yok)


Günlük yürüyüşünüz, ev işleriniz veya yemekleriniz biraz sıkıcı hale geldiyse, tüm bunları gelinliğinizi veya gece elbisenizi giyerken yapmaya ne dersiniz? ‘Styled by Sophie’ hesabının kurucusu stilist Sophie Kjoller, en şık kıyafetlerinizi giyip tüm işlerinizi bu kıyafetler ile gerçekleştirmenizi söylüyor. #AllDressedUpWithNowhereToGo hashtagi ile paylaştığınız fotoğraflar esprili görüntülere sebep olurken aynı zamanda gününüze renk katıyor. Şık kıyafetler giymenin özgüveninizi artırdığı söyleniyor! Gala modasını eve taşıyoruz!


WFHFits (Evden Çalışma Kıyafetleri)


Üç editör tarafından kurulan WFHFits hesabı, tasarımcıların ve editörlerin evde giydikleri kıyafetleri paylaşıyor. Evde giydiğiniz pijamalardan, eşofman takımlarına hatta gece kıyafetlerine kadar tüm kıyafetlerinizi mesaj ile bu hesaba yollayabilirsiniz. En çok beğendikleri fotoğrafları hesaplarında paylaşan WFHFits ile bir gönüllü karantina yıldızı olabilirsiniz. 


#SaturdayNightFever (Cumartesi Gecesi Ateşi)Vintage mağazası Second Stories, takipçilerinden haftasonunu kutlamalarını istiyor! Cumartesi akşamı için en şık kıyafetlerinizi giyinmenizi söyleyen Second Stories hesabı #SaturdayNightFever hashtagi ile çektiğiniz fotoğrafları paylaşmanızı istiyor. “#SaturdayNightFever hashtagini neşemizi yerine getirmek için ve aynı zamanda bu tuhaf ve anksiyeteye sebep olan küresel durumda birlik olma hissini yaratmak için başlattım,” diyen kurucu Nicci Fletcher, giyinmenin bir meditasyon olabileceğini dile getirdi. Yalnız ve izole hissedebileceğimiz gönüllü karantina günlerinde yalnız olmadığımızı hatırlamak için bir sebep daha!


HFMetGala


Kostüm Enstitüsü Met Gala’nın ertelendiğini duyurmuştu. Ancak Twitter’daki HFMetGala (High Fashion Met Gala) hesabı etkinliği internete taşıyacağını söyledi! Moda severleri Twitter’da gerçekleşecek olan sanal Met Gala simülasyonuna çağıran HFMetGala hesabı evde yaptığınız tasarımlar ile galaya katılmanızı istiyor. “HF Twitter Met Gala’nın üyelere kişisel yeteneklerini paylaşabilecekleri ve normalde herkese kapalı olan Met Gala’nın bir parçası gibi hissedebilecekleri bir deneyim sunacağını umuyoruz,” diyen HFMetGala ekibi, “HF Twitter Met Gala’nın en kötü giyinenler listesi olmayacak. Biz moda deneyimine farklılık katmak ve moda severlerin modunu yükseltecek bir birlik oluşturmak istedik,” diye ekledi.