TREND PARÇALAR İLE STİL ÖNERİLERİ: BEYAZ ELBİSELER

İçinizi ferahlatacak bir yaz gardırobu için…

Sizi serin tutarken aynı zamanda zamansız ve modern bir şıklığa ulaşmanızı sağlayan beyaz elbiseler ile stil sınırlarınız ortadan kalkıyor. Özellikle baştan aşağı beyaz stillerde ve keten eşleştirmelerde gördüğümüz beyazlar, yaz gardırobunuza ihtiyacınız olan ferah ve serin esintiyi getiriyor. Sahil şıklığında da sıkla gördüğümüz uçuş uçuş beyaz elbiseler bu sezon davet, gece, akşam yemeği veya günlük stil gibi her yerde! Rengi sebebiyle minimalistik görünen beyaz elbiseler güncellenen tasarımları, asimetrik kesimleri ve fırfır detayları ile oldukça ‘cool’ bir görünüm kazanıyor.

Valentino’nun İlkbahar Yaz 2020 de gördüğümüz beyaz elbiseler metalik takılar ve gösterişli aksesuarlar ile eşleştirilirken, Jonathan Simkhai’nin beyaz elbise yorumu ise oldukça zahmetsiz ve sade. Prabal Gurung defilesinde renkli çiçekler ile süslenen beyaz elbiseleri Elie Tahari’de ise sneakerlar be balıkçı şapkalar ile görüyoruz.

Valentino, Jonathan Simkhai, Prabal Gurung, Elie Tahari İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Hemen hemen her tarza bürünmeye müsait olan beyaz elbiseleri nasıl aksesuarlar ile tamamlarsanız o stile uygun hale geliyor! Bu etkisi ile bize küçük siyah elbiselerin değişkenliğini hatırlatan beyaz elbiseler, yaz gardırobunuz için harika bir alternatif oluyor. 


Mini, midi ve maksi boylarda karşımıza çıkan beyaz elbiseler adeta Yaz 2020’nin resmi olmayan üniforması haline geliyor. Sezonun kat kat fırfır, büzgü, oversized veya asimetrik kesim gibi detay trendleri ile buluşan beyaz elbiselere sadece bir sandalet veya renkli takılar ekleyerek tüm gözlerinizi üzerinize toplayacak görünümler elde edebilirsiniz. 


Davet stilinden plaj şıklığına kadar her yere uyum sağlayan beyaz elbiseler ile hazırladığımız  stil önerilerini fotogaleride görebilirsiniz.