YAZ PARÇALARI SONBAHARA NASIL TAŞINIR?

Yazın giymekten vazgeçemediğiniz stilleri yeni sezona taşıma yolları…

Genelde en sevilen mevsim olan yaz aylarına “güle güle” demek birçok kişi için çok zor olabilir. Uçuşan elbiseleri, mini etekleri, şortları ve sandaletleri geride bırakmak üzere olduğumuz şu günler gerçekten üzücü. Ama bir dakika! Peki ya yaz aylarında en çok giydiğimiz parçaları sonbahar taşırsak? İşte o zaman aslında yaza tam olarak ‘elveda’ dememiş olabiliriz. Mevsimsiz hale gelen trendlerin desteklediği bu yöntem ve ‘layering’ tüyoları işimizi daha da kolaylaştırıyor. Slip elbiseler gömleklerin üzerinde, uçuşan elbiseler diz boyu çizmeler ile ve denim şortlar desenli külotlu çoraplar ile bir araya gelince en sevdiğimiz yaz eşleştirmeleri soğuk havaya uyarlanabiliyor. 

Birçok tasarımcı son dönemlerde koleksiyonlarını bile ‘sezonsuz’ gösterme kararı alırken, bizler de sezonsuz giyinme yöntemleri keşfediyoruz. Postallar yaz şıklığında belirirken topuklu sandaletler ise kış aylarında ortaya çıkabiliyor. Eskiden olsa gözümüze oldukça tuhaf görünebilecek mevsimsiz stiller artık alıştığımız ve çok sevdiğimiz bir giyinme yöntemi haline geldi. Tabii fiziksel olarak gerçekten bikinileri üst olarak kullanmak veya mini şortları çorapsız olarak karlı günlerde giymek mümkün olmayabilir. Ancak mantıklı ve aynı zamanda şık görünen eşleştirmeler ile çoğu sıcak mevsim parçasını sonbahara taşıyabileceğinizi söylemeliyiz. 

Tıpkı geçiş mevsimi tüyolarında olduğu gibi kat kat giyinerek yaz kıyafetlerini sonbaharda da giyebilirsiniz. Bu tarz için en yakın dostlarınızın ceketler ve kazaklar olacak. İnce elbiselerinizi kalın bir blazer ceket, slip eteğinizi oversized bir kazak veya mini boy eteklerinizi ve elbiselerinizi diz üstü çizmeler ile bir araya getirerek üşüme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Şıklığınızdan taviz vermeden ve aynı zamanda en sevdiğiniz yaz parçalarını gardırobunuzun en tepelerine kaldırmadan mevsime uygun eşleştirmeler yaratmak düşündüğünüzden daha zahmetsiz!

Fotogaleride yaz parçalarını sonbahar taşımak için önerileri görebilirsiniz…