EMILY IN PARIS’İN 2. SEZONUNDAKİ ÇANTALARA YAKIN BAKIŞ

Sevilen Netflix dizisinde yer alan çantaları radarımıza alıyoruz!

Bekleyiş nihayet sona erdi. Netflix'in tartışmalı popüler dizisi Emily in Paris bir süre önce yayın platformunda yayınlandı. Heyecanlı olduğumuzu söyleyebiliriz. Emily karmaşık aşk hayatında gezinirken ve yoğun programıyla uğraşırken stiliyle de dikkat çekiyor. Ve dizideki bütün karakterler moda dünyasına dokunuyor.

Emily'nin Paris yaşamına daha fazla yer vermesiyle birlikte, kostüm tasarımcısı Marylin Fitoussi ve Emmy ödüllü danışman kostüm tasarımcısı Patricia Field, Emily ve diğer karakterleri giydirmek için çalıştı. Emily'nin tarzı hakkında farklı görüşler olsa da, bu sefer daha cesur ve daha parlak bir yol izleyen Fitoussi ve Field için gardırop eleştirileri çok önemliydi. Bir couture parçasını eski bir tasarımla, yeni ortaya çıkan bir tasarımcıdan bir parça veya Zara gibi ana caddeden bir şeyle eşleştirmekten çekinmediler.

Stil oyunu, Emily in Paris karakterlerinin sahip olmak istediğimiz en imrenilen tasarımcı çantalarından bazılarını sergilemesiyle de hızlandı. Dizinin ikinci sezonundaki çantalar, herkesi kendine hayran bıraktı. Marylin Fitoussi'ye göre, moda konusunda bilgili kişiler birinci sezondan daha fazla tasarımcı çanta görünce şaşırabilirler.

“Herkes çantalarının ikinci sezonda görünmesini istedi."

Dizinin kostüm tasarımcısı Marylin Fitoussi, bir söyleşide "Birçok marka bizimle çalışmaya ve bu projede bizimle işbirliği yapmaya çok hevesli bir şekilde yanıt veriyordu. Bu kesinlikle birinci sezonda olmuyordu. Bu yüzden el çantaları gibi hiç sahip olmadığımız birçok şeyi aldık. Herkes, çantalarının ikinci sezonda görünmesini istedi" dedi.

Prada, Louis Vuitton ve Dolce & Gabbana gibi lüks moda evleri arasında, Marylin birçok küçük Parisli markaya da er verdiğinden emindi. "Field, bana birlikte çalışmak istediğim tasarımcıları seçme konusunda tam yetki verdi, bu yüzden mümkün olduğunca Fransız markalarına ve genç Fransız tasarımcılara odaklanmaya karar verdim."

Dizinin bölümlerinde Roger Vivier, Valentino, Tod's ve hatta Zara'dan sevilen çantalar dikkat çekiyordu. Roger Vivier, çantaları bölümler boyunca tüm karakterler tarafından kullanılan bir marka oldu. Patou, Longchamp, Carel ve Moynat, göreceğiniz diğer çantalardan bazıları… Camille’nin hasır Patou bucket çantasının iki farklı rengi kullanıldı ve kesinlikle bir hit olacağına inanılıyor. Bu keskin silüetlerin çoğunlukla yepyeni koleksiyonlardan geldiğini ve oldukça lüks olduğunu söyleyebiliriz.

Emily in Paris’in 2. sezonunda stil oyunları söz konusu olduğunda biz daha spesifik olarak, dizide yer alan çantaları radarımıza alıyoruz. Heyecanla beklenen bölümlerde görülen en şık çantalardan bazılarını bir araya getirdik.