ALIŞVERİŞ REHBERİ: 50 KIRMIZI PARÇA

Parlak, derin ve çekici kırmızı...

2022’nin renk trendleri, iyimserliği, büyümeyi, yenilenmeyi ve pozitifliği yansıtmayı amaçlıyor. Pantone, WSGN ve Etsy gibi renk otoriteleri ve trend tahmincileri, pandeminin kasvetli döneminden sonra enerji veren parlak tonların trend olacağını bildiriyor.

İyimserlik, sıcaklık, büyüme ve heyecandan kaynaklanan trend renklerden bir tanesi de parlak kırmızı… Parlak, baştan çıkarıcı ve cilveli kırmızılar, bu sene pek çok podyumda ve sokak stilinde boy gösteriyor. Kırmızı, her mevsim ortaya çıkan bir trend çünkü biz insanlar biraz heyecan hissetmek isteriz.

Kırmızının yükselişi, kaçırılması neredeyse imkansız bir trend. Parlak gölge şu anda her yerde görünüyor ve kışın kasvetli renkleriyle ve hatta baharla ilişkilendirdiğimiz pastellerle tam bir tezat oluşturuyor. Geçtiğimiz aylarda Rihanna'dan Miley Cyrus'a kadar herkesin bu canlı rengi fark etmesi, bu yıl için yatırım yapmaya değer bir renk olduğuna bizi ikna etti.


Renk trendi her sezonda işe yarar
Belki de son iki yılda gardırobumuzu işgal eden pastellerden, bejlerden ve diğer günlük nötrlerden bıktık. Sebebi ne olursa olsun, bu canlı renk, kıyafetlerinize çok ihtiyaç duyduğunuz dinamikliği getirmenin harika bir yoludur. Kişisel tarzınızı da dahil ederek çeşitli şekillerde giyebileceğiniz bir renktir.

Bu kırmızı tonu genellikle kış tatilleriyle (Noel, Sevgililer Günü vb.) ilişkilendirilse de, stil rehberinizde tutabileceğiniz ve yıl boyunca giyebileceğiniz bir renktir. Örneğin, yaz mevsimi bu gölgenin gerçekten parlama şansıdır. İster plaj görünümü, ister havadar bir sokak stili ya da bir yaz partisinde terbih ediyor olun; her türlü dikkat çeken bir renk…


Gece dışarı çıkmak için mükemmel
Kırmızı, sadece siyah ve diğer karanlık gece renkler denizinde öne çıkmakla kalmaz; klasik olarak seksi ve romantiktir. Randevu gecesi için de mükemmeldir.

Kırmızı halının favorisi
Kireç yeşili kadar sıra dışı olmasa da, parlak kırmızı bir görünüm her zaman kırmızı halılarda öne çıkmayı başarıyor. Özellikle Zendaya gibi yıldızlar zaten basın etkinliklerinde giydiği için, Moda Haftası ve Ödül Sezonunda daha da popüler olmasını bekliyoruz.

Bu parlak rengi giymenin yanlış bir yolu yok
Elbiseler, pantolonlar, ceketler, güneş gözlükleri; bir renk trendinin en iyi yanı, onu kendinize ve kişisel zevkinize uygun bir şekilde yorumlayabilmenizdir.


Ayakkabılarla başlayın
Beyaz spor ayakkabılar ve siyah botlar gibi klasiklere olan sevgimize rağmen, kırmızı bir ayakkabının bir kıyafeti anında güçlendirip daha modaya uygun görünmesini sağlayabileceğini inkar etmek mümkün değil.

Aksesuarları deneyin

Hala şüpheciyseniz, küçük başlayın. Kırmızı çanta, küpeler veya güneş gözlükleri gerçekten kot pantolon ve bir tişörtün üzerine çıkacak ve klasik bir kombinasyona ilgi katacaktır.

Monokrom
Bu özel rengi giymenin daha gelişmiş yolu hangisi mi? Baştan aşağı kırmızı görünüm favorimiz… Aynı zamanda renk bloklamanın büyük hayranlarıyız, bu nedenle kırmızı parçalarınızı, tümü sokak stili favorileri olan parlak mavi, bebek pembesi veya sarı gibi kontrast oluşturan bir şeyle eşleştirmekten çekinmeyin.

Zaten kırmızı birkaç parçaya sahip olma ihtimaliniz var, bu yüzden dolabınızı karıştırabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Ya da sezonun koleksiyonlarından seçtiğimiz parlak kırmızı parçaları inceleyebilirsiniz.

ALIŞVERİŞ REHBERİ: 50 LİLA PARÇA