ALIŞVERİŞ REHBERİ: 50 TURUNCU PARÇA

Bu baharın kurtarıcı rengi, cesur ve parlak turuncu!

Dopamin giyinme yani parlak renkler, iddialı baskılar ve partiden ilham alan silüetlerden oluşan “mutlu moda”, 2022'nin en büyük trendlerinden biri oldu. Parlak tonlar, modaseverlerin pandemide iki yıl süren duygusal korkaklıktan kurtulmalarına yardımcı olacak bir tedaviyse, cesur turuncu trendi bu baharın kurtarıcı rengidir.

Ya da en azından, yumuşak renklerden neon tonlarına kadar çeşitli turuncu tonlarını içeren 2022 ilkbahar podyumlarından gelen not bu... Ve bize cesur renkleri bir kıyafette sadece detaylarda kullanmamızı söyleyen (keyfi) moda kurallarının aksine; bu sezon tasarımcılar, baştan ayağa turuncu görünümlerle dikkatleri üzerine çekmeyi garantilediler.
Pantone'a göre çok “Very Peri” yılın resmi rengi olabilir, ancak çok fazla turuncu da görüyoruz. Sokak stilinden podyumlara ve Instagram modasına kadar, sıcak tonlu gölge günlük modaya ateşli bir dokunuş getiriyor.
Podyumlardan ilham alalım… Koyu turuncu tek renkli bir takım elbise veya dekolteli ve pelerinli elbisesiyle Proenza Schouler ilkbahar 2022 şovu; eşit derecede narenciye aksesuarlarıyla eşleştirilmiş örgü turuncu elbisesi… Prada, Christian Siriano ve Collina Strada birkaç turuncu görünümle narenciye tonuna büyük ilgi gösterdi.Trendi şekillendirmenin başka bir yolu için Valentino ve Bottega Venetta'nın zıt tonları eşleştiren renk bloklu görünümlerinden ipuçları alın. Bu arada Proenza Schouler takımını koyu mavi bir el çantasıyla tamamlarken, Versace turuncu bir mini elbiseyi neon yeşili tayt ve platform topuklu ayakkabılarla süsledi.

Nötr sevenler için bu trend zor bir trend gibi görünebilir. Ancak birçok monokrom set seçeneği sayesinde, minimalist bir estetiği korurken renkli aleme girmek kolaydır. Trendi denemekten korkmayın.Bu sezon trend olan portakal rengi gerçek bir turuncu... Tam bir turuncu görünüm veya bir aksesuar aracılığıyla yalnızca bir portakal patlamasına hazır olun! Sezonun koleksiyonlarından seçtiğimiz turuncu parçaların, alışveriş için renk rehberiniz olmasına izin verin.


ALIŞVERİŞ REHBERİ: 50 KIRMIZI PARÇA

ALIŞVERİŞ REHBERİ: 50 LİLA PARÇA