BAHAR TRENDLERİNDEN BİRİ: ÇİZGİ

Çizgiler ünlü moda evlerinden dolabımıza sızmaya hazırlanıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Şubat 2014
BAHAR TRENDLERİNDEN BİRİ: ÇİZGİEnine ya da boyuna, ince ya da kalın, şık ya da spor parçalarda... Hangi halleriyle olacağı bilinmez ama çizgililer dolabımıza sızmaya hazırlar.

Burberry, Opening Ceremony, Valentino (solda), Ralph Lauren gibi büyük markaların ilkbahar-yaz koleksiyonlarında bolca yer verdiği bu trendi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Kalın ince, enine boyuna çizgiler bu sezon her yerde olacaklar. Ayakkabılar, çantalar, elbiseler, tişörtler! Üstelik her tarza da uygunlar...  

Açıkçası biz bu sefer çizgi hakkımızı elbiselerde kullanmayı tercih ettik. Önerdiğimiz kombinde minimal kesimli çizgili elbiseniz, iddialı bir takı, kalın ve rahat topuklu bir ayakkabı ve deri ceketle tamamlayacağınız görünümünüzle keyifli bir haftaya hazırsınız!~- Enine kilolu dikine ince gösterir kuralını saygıyla selamlıyoruz, ama söz konusu moda olduğunda hangisi ‘paşa stilinizi uyarsa'diyoruz. Yani kendinizi kilo ile sınırlamayı en azından bu bahar bir kenara bırakın!

- Biz en çok elbiselere yakıştırdık ama gömlekler, etekler ve hatta pantolonlar da kalın-ince çizgilerle hareketlendi.

- Podyumun önerdiği gibi üst ve alt olarak çizgili takımlara yönelmeyecekseniz, tavsiyemiz çizgiyi gözü yormayacak şekilde kullanmanız. Bir parçanız çizgiliyse diğeri düz renk olsun deriz!

- Öte yandan renk konusunda kendinizi özgür bırakın. Bu sezon hem çizgiler renkli (pembe, mavi, yeşil...) hem onları tamamlayan parçalar.

- Çizgi deyince akla hep marin geliyor biliyoruz. Ama hatırlatalım: Bu sezonun çizgileri spordan ziyade elegan. Çocuksu bir neşedense feminen bir cazibe peşinde olun!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.