‘BOOTCUT’ DENİM TRENDİ

2019’un kot modeli sizi çok sevindirecek!

1950’li yıllardan beri denim trendini durdurmak mümkün değil! James Dean’in ‘Rebel Without a Cause’ filmi ile hayatımıza giren kot tasarımlar, belki de gelmiş geçmiş en ‘cool’ parça! Zamanında asi ruhu temsil eden jeanler doksanlı yıllarda tüm grunge tutkunu gençlerin tarzını süsledi.

Bir çok karşı kültür grubunun stilinde gördüğümüz jeanler artık günlük hayatımızın en önemli parçalarından biri.

 


Geçmişten günümüze düz kesim, ispanyol paça, bol ve skinny gibi silüetler gördük. Yaz aylarında giyilmesi neredeyse imkansız olan skinny jean trendini nasıl unutabiliriz ki? Neyse ki artık dapdar yapışık jeanlere “Elveda!” diyerek dolabımızda yeni trendlere yer açıyoruz. 

Sonbahar 2019 defilelerine ve sokak modasına bakacak olursak şu sıralar bol paça jeanler moda! Özellikle ‘bootcut’ kesimlerin dikkat çektiği yeni sezonda, rahat bir nefes alıyoruz. Üst kısmı hafif dar ve aşağı doğru minik bir ispanyol paça tarzı olan bootcut denimler tam anlamına uygun olarak botlar ile muhteşem görünüyor! Crop paçalarda gördüğümüz bootcut kesimler ile yeni aldığınız botları ön plana çıkarabileceksiniz. İspanyol paça kadar geniş olmayan ama düz kesim jeaanler kadar da düz olmayan bu denim modeli tam kararında! Gardırobunuzu yeni sezona hazırlamak için fotogaleride sizin için seçtiğimiz bootcut jeanlere göz atabilirsiniz....