JEAN'DE ASİMETRİK BEL DETAYI

Criss-Cross jean'ler algılarımızla oynuyor.

Dönem dönem yeni jean trendleri ile karşılaşıyoruz. “2010’lu yılların başındaki skinny jean trendi neyse ki sona erdi!” dedirten rahat ve bol kesim jean'ler, denim kumaşına olan bakış açımızı değiştirdi. Denim taytlar ve süper yapışık jean trendlerinin ardından düz kesimler, boyfriend beller ve eşofman edasındaki bol kesim jean'ler, favorimiz haline geldi. Şimdi ise bu rahat ve bol kesim trendleri içinde farklı mikro-trendler görüyoruz. Geçtiğimiz sezonlarda gördüğümüz çift renk ve asimetrik paça detaylarının ardından, yeni bir eksantrik detay trendi var: Çapraz belli jean'ler! 


Zamansız jean trendlerinin başında düz kesimler geliyor, kabul ediyoruz! Ancak zaman zaman farklı detayları da mercek altına almayı seviyoruz. İşlemeler, yamalar, desenler derken 2021’de mercek altında olan yeni mikro-trend detayımız asimetrik bel detayları. Önceki sezonlarda elbiselerden bluzlara kadar her yerde görülen asimetrik kesimler bu sefer de jean trendleri arasına yerleşiyor. Klasik jean tarzına ufak bir dokunuş ile fark katan asimetrik beller, ekstra ‘cool’ görünmenizi sağlıyor. Özellikle bol ve orta belli jean'lerde gördüğümüz bu ‘criss-cross’ detayları en sade kıyafetinizde bile bir ‘statement’ yaratıyor. Beyaz tişört, oversized ceket ve sneakerlar ile tamamlayarak rahatlığınızdan ödün vermeden havalı bir tarz sunan asimetrik bel detaylı jean'ler, yeni yılın ilk eksantrik trendi diyebiliriz. 


Üst üste katlanan jean belleri veya uyuşmayan bellerden oluşan bu asimetrik detaylı jean'lere önceden görsek ‘defolu’ diyebilirdik! Ancak şimdilerde modadaki her şey çok beklenmedik. Eskiden çirkin olarak algıladığımız birçok şey ultra trend haline gelirken, bu uyumsuz beller de aynı etkiyi yaratıyor. Adeta bir çağdaş sanat etkisi sunan uyumsuz bel detayları, asimetrik kesimleri ve eksantrik düğme formları ile dikkat çekici bir ‘statement’ parçasına dönüşüyor. 


Yeni yıla yeni bir trend ile başlamaya hazırsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz çapraz belli jeanleri görebilirsiniz…

Etİketler