TRANSPARAN TASARIMLARA YEŞİL IŞIK!

Tül ve organze detaylı tasarımlar ile stilinizi özgürleştirin!

Dünyada bu kadar belirsizlik varken artık bazı şeylerin transparan ve açık olmasını istiyoruz! Birkaç sene önce moda sektörünün üretim sürecinde başlayan transparanlık kıyafetlere de yansıyor. Kumaş seçimlerinde, fabrikalarda hatta çalışma koşullarında bile transparan bir model izleyen moda sektörü daha sürdürülebilir bir hale gelirken bu esintiyi giyim trendleri arasında da görüyoruz. “Biz neysek oyuz!” diyen transparan tasarımlar, moda sektörünün cesaretini gardıroplarımıza yansıtıyor. İlk olarak ünlüler arasında başlayan transparan ayakkabı ve çanta trendi artık tül veya organze tasarımlarda görülüyor. Külkedisi masalını andıran cam ilhamlı ayakkabılar şimdilerde tül bluzlarda ve organze detaylı elbiselerde asi bir tavıra dönüşüyor. 


Kimileri için ürkütücü gelebilecek ‘transparan’ kıyafetler, bugünlerde birçok farklı temayı yansıtıyor. Kadın bedeninin özgürlüğünü, moda sektöründeki dürüstlüğü ve cesareti temsil eden transparan parçalar belki de modanın bize verebileceği en değerli hediyelerden biri! Geleneksel moda kurallarına aykırı görünen transparan trendi, stilinizde özgüvenli bir hava takınmak için en iyi alternatiflerden biri!Önceden iç gösteren tasarımlara kendinizi hazır hissetmediyseniz, yaz ayları bu trendi denemek için en iyi zamanlardan biri olabilir. Ayağınız soğuk suya alıştırır gibi plaj stilinde bikinilerinizin veya mayolarınızın üzerinde giyerek denemeye başlayabileceğiniz transparan tasarımlar daha sonrasında ayrılamayacağınız bir stil haline gelecek. 2020 yılının bralet trendi ile birleştirebileceğiniz tül bluzları, gece stilinde kullanabilir, slip elbiselerin üzerinde kullandığınız tül ceketler veya kimonolarla gizemli ama çekici bir stil yaratabilirsiniz. Biraz cesaret gerektiren bu kıyafetler bazı tasarımlarda ufak detaylarda bazılarında ise tamamen transparan formda karşımıza çıkıyor. Stilinize göre farklı şekillerde kullanabileceğiniz bu ‘cesur’ trendi denemenin tam zamanı!

Kendall Jenner, Beyonce, Rihanna, Irina Shayk, Bella Hadid (Getty Images)

Belki sokak stilinde Kendall Jenner, Beyonce, Rihanna veya Irina Shayk’ın transparan kırmızı halı görünümleri kadar ‘cüretkar’ olamayabiliriz ancak transparan stili farklı astar detayları veya bralet üstler ile günlük stilinde de kullanabiliriz! Uzun bir süredir kırmızı halıda ünlüler arasında adeta bir yarış haline gelen cesur elbiseler artık birçok markanın defilelerinde de görülüyor. Gece elbiselerinin yanı sıra tül bluzlar ve mini elbise formunda gördüğümüz transparan stiller geçtiğimiz Eylül ayında hemen hemen tüm markaların İlkbahar- Yaz 2020 defilelerinde yer almıştı. 

Marco De Vincenzo, Cong Tri, GCDS, Carolina Herrera, MSGM İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Defilelerden ilham alarak kendi stilinize göre uyarlayabileceğiniz bu stiller için biraz cesaret diyor ve sizi fotogalerideki transparan tasarımlar ile başbaşa bırakıyoruz…

Etİketler