COMME DES GARÇONS FARKI

Sezonun asla göz ardı edilemeyecek 'çılgın' koleksiyonuyla tanışın.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 30 Ekim 2014
COMME DES GARÇONS FARKI<#text>


<#text>


<#text> Soğuk hava sarıp sarmalanacağımız kadar kendini göstermedi ama bu kat kat giyinme işlemi sonrasında da cool görünmek için podyumlardan ve trend'lerden ilham alıyoruz. Yeni sezonda ‘büyüyen' çok parça var; yakalar (detaylarıyla aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.), topluklar, çantalar, mantolar... Comme Des Garçons da buna başka bir bakış açısı getirenlerden.


<#text>


<#text> Markanın iki yaz önceki koleksiyonunu hatırlayın. Saint Laurent'in grunge akımı hakimiyetindeki tasarımlarını görmüş ve şeffaf dokudaki ekoseleriyle artırmıştı. Üstelik, organze ve incecik ipeklere eklenen bu desen gömlek-pantolon olarak takım halinde çıkmıştı karşımıza. Kısacası, bu sezonun aksine, o yaza damgasını vuran, giyilebilir bir koleksiyondu.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text>
Comme Des Garçons için ‘elindeki kumaşlara acımamış' ya da ‘elindeki artık kumaşları değerlendirmiş' şeklinde iki farklı yorumda bulunmak mümkün. Biz, ikincinin doğru olduğunu umarak ilerliyoruz ve podyumda, zaman zaman upuzun saç örgüleri, kimi zaman içi pamukla doldurulmuş yumuşacık bir tesisat borusunu andıran elbiseler, hırkalar ve aksesuarlar çıkıyor karşımıza. Lacivert, gri ve siyahı, kremin yumuşattığı koleksiyondaki parçaları ola ki bir Alaska yolculuğuna çıkacak olsanız dahi yanınıza alırken, iki kere düşüneceğinize eminiz. Yine de sezonun dikkat çekenleri arasında olduklarını bir kenara not edin.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.