ZİNCİR KEMERLERLE DOKSANLARA DÖNÜŞ

Zincir kemeriniz varsa bizimle oturabilirsiniz!

Belden yukarısı ile geçen bir senenin ardından belden aşağısında eşofmanların ve pijamaların aksine bir dünya düşünemiyorduk… Zoom konferanslarında oversized gömlekler ve ceketlerin altına giydiğimiz lastikli şortlar ve taytlar ile geçen bir senenin ardından şimdilerde sanal ekranların dışındaki trendlere bakıyoruz. Ekranın görünen kısmındaki harika görüntünüzü eskiden olduğu gibi belden aşağısına taşıma zamanı. Alışma sürecini biraz daha keyifli hale getirecek bir trend ise zincirli bel kemerleri! 


Naomi Campbell ve Kate Moss gibi doksanlı yılların süper modellerine gönderme yapan zincirli kemerler, “You can’t sit with us,” (Bizimle oturamazsınız) söylemini hatırlatıyor. Post-Zoom dünyasına 90’lar ile başlamamızı sağlayan zincir kemerler, bu ikonik dönemin it-kızlarının yanı sıra Lil’Kim ve Notorious BIG gibi hip-hop yıldızlarının stillerinden ilham alıyor. 

Birkaç sezon öncesinde de Versace ve Chanel gibi markaların podyumlarında gördüğümüz zincir bel kemerler, İlkbahar 2021’de aynı şekilde boy göstermişi. Son sezonların ‘statement’ zincir stilini vurgulayan bu kemer trendi, aksesuar oyununda bir seviye üste taşınmanızı sağlıyor. Gold zincirler, renkli charm’lar ve çok daha fazlası! İlkbahar 2021’in zincir kemerleri adeta bir takı modunda. 

Özellikle kat kat modellerde dikkatimizi çeken zincir kemerleri, blazer ceketlerinizin, elbiselerinizin, mini eteklerinizin hatta jeanlerinizin üzerinde bile kullanabilirsiniz. Zincir detayların son hali olan bu aksesuar trendi, minimal stilleri bile maksimal hale getirecek türden!

It-kızların sadece 90’lı yıllarda yaşamadığını kanıtlamak için fotogaleride sizin için seçtiğimiz zincir kemerlere göz atabilirsiniz…