FULAR ÇAĞI

Her zaman vazgeçilmez aksesuarlarımızdan olan fular, şimdi çok da moda!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Temmuz 2014
FULAR ÇAĞIFularlar 1920'lerden bu yana kadınların hep yakınında oldular. Clara Bow'u hatırlayın. O yılların en beğenilenlerinden Amerikalı aktrist stiliyle geçtiğimiz yıl Leonardo Di Caprio ve Carey Mulligan'ın başrollerini paylaştığı ve En İyi Kostüm dalında Oscar alan Great Gatsby'ye de ilham vermişti. (üstte)

O yıllarda bant şeklinde saça bağlanan, çoğunluğu ipek kumaşlar her yıl farklı şekillerde ve bölgelerde kullanıldı. Bazen katlanarak bohem havadaki yüksek bel pantolonumuza kemer oldu, bazen tek sefer dolanarak ve bir ucu rüzgarla dans etmeye bırakılarak boynumuza dolandı. Şimdiyse hiç sarsılmayan tahtını kuvvetlendirmeye kararlı!Geçtiğimiz hafta sona eren Haute Couture Haftası'nda tasarımcı Giambattista Valli yukarıda fiyonk şeklinde bırakılan fularlarla süslemişti birbirinden şık elbiselerini. (üstte) Tahmin edeceğiniz gibi bu bir ilk değildi: Temperley London, 2012 ilkbahar-yazında Capri'de salınan Jackie Kennedy'den ilham almış olacak ki uşuçan elbiseleri, tıpkı Kennedy gibi ensede bağlanan fularlarla tamamlamayı tercih etmişti. (aşağıda)


Vereceğimiz örnekleri çoğaltmak mümkün tabii. Radarımıza takılanlardan biri de, plaj için bize ilham verecek Lena Hoschek'in Couture koleksiyonundaki stil. (aşağıda) Üstten toplanan saçın, öne dökülecek kısmını saran ve yukarda bağlanan kocaman kumaşların, siz de tasarımcı gibi desenli olanlarını tercih edebilirsiniz. Bağlama tarzındaysa önerimiz, ensedeki kısmını uzun tutup, rüzgarla dans için özgür bırakmanız.
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.