NOSTALJİK ETKİ: FÜZO PANTOLONLAR

Paça eklentisi ile klasik taytlara farklı bir boyut kazandıran, beklenmedik bir şekilde rahat ve kullanışlı olan füzo pantolonlar, Sonbahar 2021’in mikro trendleri arasında...

“Taytlar pantolon sayılır mı?” tartışmasını bir süreliğine kenara bırakıyoruz. İstesek de istemesek de gardırobumuzun klasikleri arasına yerleşen bu streç kumaşlı pantolonlarda geçmişten gelen bir güncelleme söz konusu. Taytları nerede ve ne zaman giydiğiniz hala açık bir tartışma konusu olabilir — oversized sweatshirtler ile, spor salonunda, koşuya gittiğinizde, randevuda veya hafta sonu gezmelerinizde… Ama taytların gizli gizli en sevdiğiniz parça olduğunu artık gönül rahatlığıyla kabul edebilirsiniz. Eğer taytların açık ve net bir şekilde hayranı olduğunu kabul ediyorsanız, Sonbahar 2021’de sizi daha da mutlu edecek bir haber var!


Tıpkı yeni sezonun bir çok trendinde olduğu gibi nostaljik etkiler taytları da çevreliyor. Sürpriz bir şekilde 2021’e taşınan 80’li yıllar silüetleri, vintage aşkını iyice zirveye taşıyor. Birkaç sene önce sessizce etrafımızda beliren ve aynı sessizlikte kaybolan füzo taytlar ve pantolonlar, 2021’de oldukça sesli ve etkileyici bir dönüş yapıyor. Binici stillerine de gönderme yapan bu tayt stili, loaferlardan topuklu botlara, sneakerlardan stilettolara kadar birçok stil ile bir araya geliyor. 


Yeni sezonda deri, vinil ve triko gibi kumaşlar ile güncellenen ‘stirrup’ pantolonları aynı zamanda eğlenceli desenlerde görüyoruz. Külotlu çorap, tayt ve pantolon arasında bir noktada yer alan ‘stirrup’ pantolonlar, nostalji ile birlikte havalı ve güncel bir görünüm yaratıyor. 


Paça eklentisi ile klasik taytlara farklı bir boyut kazandıran, beklenmedik bir şekilde rahat ve kullanışlı olan füzo pantolonlar, Sonbahar 2021’in mikro trendleri arasında. Vintage referansına sadık kalarak, bu yeni eski pantolon trendini oversized blazer ceketler ve sivri burunlu ayakkabılar ile eşleştirebilirsiniz. “Taytlar pantolon sayılır mı?” sorusu bu sezon “Füzo taytlar, pantolon mu, tayt mı yoksa külotlu çorap mı?” sorusuna evriliyor. Tayt tartışması devam edecek… Ama bu füzo taytları denemenize engel olmasın!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz füzo pantolonları ve taytları inceleyebilirsiniz…