İÇİNİZDEKİ SANATÇIYI ORTAYA ÇIKARACAK JEAN'LER

Boyalı denim trendi ile son ayların ressam modunu sokağa taşıyoruz…

Modanın en değişken parçalarından biri olan denim 19. yüzyılın ortasından beri formdan forma giriyor. Asit yıkama, yamalar, işlemeler, püsküller ve farklı renkler ile sürekli yeniden şekillendirilen denim stiller kadın veya erkek herkesin gardırobunda en çok giydiği parçaların önünde geliyor. Hepimizin yıllardır sakladığı ve sürekli giydiği bir kot pantolonu vardır! Tıpkı birçok trend gibi döngüsel olan denim parçalar, klasikten alternatife kadar farklı farklı silüetlere bürünüyor. Gardırobumuzda o bir türlü atamadığımız denim ceket veya pantolonun yanına farklı denim parçalar almaktan da çekinmiyoruz!

Asimetrik, batik desenli veya işlemeli gördüğümüz denim trendleri 2020’de boya desenleri ile buluşuyor. Fırça darbeleri, sulu boya desenleri veya sanatsal çalışmalar ile birleşen denimlerin nereden esinlendiğini de tahmin etmek zor değil. Evde tükettiğiniz tuvallerin yerine geçecek olan denimler, portrelerden kara kalem çizimlerine kadar birçok eser taşıyor. Üstelik bu trendi tıpkı batik desen trendinde olduğu gibi DIY yöntemler ile deneyebilirsiniz. Sanat zevkinizi yansıtan bir denim tasarımı bulamadıysanız son aylarda aldığınız fırça ve boyaları yeni bir çalışmada kullanmanın tam zamanı!

Geçtiğimiz aylarda Bella Hadid’in de denediği boyalı jean trendinde, Hadid sanatçı Juliet Johnstone tarafından tasarlanan 60’lar esintili bir jean giymişti. Jean pantolonunun içindeki renkler ile stilini tamamlayan Bella Hadid, yaz şıklığınıza ilham kaynağı olabilir. Renkli ve sanat esintili bir stil yaratmak için sabırsızlanıyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz boya desenli denim parçaları görebilirsiniz…jean

Etİketler