İkonik Kahraman

Gardıropların vazgeçilmez parçası, sezonun kraliçesi olarak karşımıza çıkıyor.

Buse Saray BUSE SARAY 21 Ekim 2023
İkonik Kahraman

Beyaz gömleğin her kadının gardırobunda olması gerektiği konusunda bir söz söylememize gerek yok diye düşünüyoruz (Değil mi?). Rahat, vücuda uygun ve her zaman şık olan bu klasik tasarım asla modası geçmeyecek ve 2023'te daha da çok yönlü hale geldi. Temel olarak, eğer bu parçanın sadece iş için olduğunu düşünüyorsanız, tarzınızı daha yaratıcı hale getirmeniz gerekebilir.Beyaz gömlekler, Alexander McQueen, Dior, Prada, Valentino ve Versace gibi birçok Sonbahar Kış 2023 koleksiyonunun yapı taşı oldu. Tasarımcılar, bu klasiğe kendi dokunuşlarını katarak sezonun kahramanı haline getirdiler.

Hayal gücünüz eksikse, geçmişin moda ikonlarından ilham alabilirsiniz. Beyaz gömlek 1950'lerde daha sıkıydı ve Marilyn Monroe gibi yüksek bel pantolonlara veya Katherine Hepburn gibi salaş takımların altına giymek için mükemmeldi. İki on yıl sonra, daha maskülen ve bol giyilen bir hale geldi; 1977 yapımı Annie Hall filminde Diane Keaton bu görünümü yelek ve kravat kombiniyle en iyi temsil edenlerden biriydi. Erken 1990'lara ilerlediğimizde ise şık kadınlar kelimenin tam anlamıyla beyaz ikonu erkeklerden ödünç alıyorlardı. Tabii biraz stil eklediler; Julia Roberts Pretty Woman'da bağlı giydi, aynı şekilde Jennifer Grey'in karakteri Baby Dirty Dancing'de ve kim unutabilir Carrie Bradshaw'ın SATC'de Big'in beyaz gömleğini Hermes kemeri ile kombinlediğini…

Beyaz gömlek konusunda stil ipuçlarına gelirsek… Rahat bir günlük hava yaratmak için Hailey Bieber gibi oversize gömlekleri yırtık kot pantolonlarla kombinleyebilir ve dikkat çeken topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Ancak sadece iş kıyafeti arayışı içindeyseniz, eski ince kesim stillerle yetinmek zorunda değilsiniz. Ofis görünümlerinizi, balon kollar veya bağcıklı bel gibi küçük ama etkili detaylarla değiştirin veya takım elbisenizin altından sivri bir yaka görünmesine izin verin. Gömleğiniz ne kadar deneysel olursa, blazer ceket olmayan saatlerde barda daha iyi görünecektir.

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.