ATHLEISURE AKIMININ SON TEMSİLCİSİ: JOGGER PANTOLONLAR

Koşuya mı yoksa gezmeye mi?

Birkaç sene önce biri eşofmanları ofisten gece stiline kadar her yerde giyebileceğinizi söylese inanır mıydınız? Dürüst olmak gerekirse biz de bunun pek mümkün olabileceğini düşünmezdik! Sadece 2020’nin karantina modu değil, yıllar önce başlayan atletik şıklık tutkusu etkisini hala gösteriyor. 2010’lu yılların başında eşofmanları ile topuklu ayakkabılarını birleştiren Kim Kardashian, sokak stilinde şok etkisi yaratırken artık bu görüntüye oldukça alıştık. Şimdilerde kırmızı halıda pijamalar, gece stilinde ise büstiyerler ile eşleştirilen eşofmanlar görüyoruz. Açıkçası bu durumdan çok mutluyuz! Çünkü çok rahat!

Geçmişte de varolan ‘jogger’ stili pantolonları genelde penye kumaşlarında veya gerçekten koşuya hazır teknik spor kumaşlarında görüyorduk. Ancak son zamanların rahatlık bağımlılığı ile jogger pantolonlar farklı kumaşlara bürünmeye başladı. Lastikli belleri ve lastikli paçaları ile öne çıkan jogger pantolonları artık deriler, işlemeler, payetler ve metalik kumaşlarda görüyoruz. Eşofman ve süper geniş paça pantolonların arasındaki ince çizgide yer alan jogger pantolonlar iki dünyayı (rahatlık ve şıklık) birleştirmeye kararlı olanlar için ideal. 

Payetler ile gece, kumaş ile ofis, triko ile gündüz şıklığına uyum sağlayan jogger pantolonlar, Sonbahar 2020’de favori seçimlerimiz arasında. Artık tarzınızdan ve rahatlığınızdan ödün vermeden giyinmenizi sağlayan tasarımcılar, belki de uzun bir süre sonra ilk defa vücudunuzun konforunu ön planda tutuyor. Oversized blazer ceketler, boğazlı kazaklar veya atletik şıklığa övgü olarak hoodieler ile eşleştirebileceğiniz jogger pantolonlar iki konsept arasında seçim yapma zorunluluğunuzu ortadan kaldırıyor. 

Yeni sezon için dönüşüm geçiren jogger pantolon seçimlerini fotogaleride görebilirsiniz…