KROŞE AŞKINA

Festival trendi sokaklara taşındı!

Moda ileri mi gidiyor yoksa geçmişte mi takılı kalıyor tam anlayamadık! Baba şapkaları, büyükbaba süveterleri, vintage aksesuarlar ve çok daha fazlası… Güncel trendler adeta aile albümümüz veya nostaljik bir film gibi! İlkbahar Yaz 2022 sezonunda yeni durağımız yine tanıdık bir yerden! Büyükannelerin sandıklarına döndüğümüz yeni sezonda oldukça tanıdık bir trend var: kroşeler. Geçmişte ‘demoda’ olarak adlandırılan pek çok trend bu sezonun favorileri arasında yer alıyor diyebiliriz. Festival sezonunda beliren kroşe trendi, bu sefer hem şehirde hem de plajda! 

Hem büyükbabanızın hem de büyükannenizin bir stil ikonu olduğunu kanıtlayan moda sektörü, bu sefer de bizi anneannelerimizin ve babaannelerimizin stiline götürüyor. “Keşke anneannemden kroşe öğrenseydim!” dedirten yeni sezonda etrafımız kroşe parçalar ile sarılıyor. Geçmişte sadece elbiselerde gördüğümüz kroşe stili bu sezon aksesuarlardan çantalara, şapkalardan ceketlere, bikinilerden yeleklere kadar her yerde. 


Dokusu sebebiyle zahmetsiz bir ‘statement’ olan kroşeler, rengarenk stilleri ile bizi çiçek çocuk dönemine taşıyor. 70’li yıllardan ilham alan stillerde gördüğümüz kroşeler modern bir büyükanne hissi veriyor. Emily Ratajkowski, Bella Hadid, Chrissy Teigen, Hailey Biber ve Selena Gomez’e kadar herkesin bayılarak giydiği bu trend, gardırobunuzda büyükannenizin ördüğü yelekleri çıkarmanıza ilham kaynağı olabilir. Kendinizi kroşeler ile şımartmaya hazırsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz parçaları inceleyebilirsiniz…

Etİketler