MARY-JANE BABETLER İLE OKULA DÖNÜŞ

Kendini zamana karşı kanıtlayan bir ayakkabı trendi…

Okula dönüş sezonu başlıyor! Evet.. Birçoğumuz okula gitmiyoruz ancak bu kolej stilini tarzımıza uyarlayamayacağımız anlamına gelmiyor. Sonbahar 2020 defilelerindeki ‘preppy’ stili gözümüzden kaçmazken hem podyumda hem de Instagram’da yükselişe geçen bir trend fark ettik: Mary-Jane babetler. Hemen hemen her sezon gördüğümüz bantlı mary-jane ayakkabıları genelde topuklu modellerde görüyorduk. Carrie Bradshaw’un ‘şehir efsanesi’ zannettiği ve bayıldığı Manolo Blahnik Mary-Jane stilettoları uzun bir süredir hayatımızdaydı. Modanın ikonik klasikleri arasında yer alan bu feminen ve zarif ayakkabı modeli 2020’de farklı bir görünümde. 

İlkokul yıllarını anımsatan bantlı mary-jane babetleri beyaz çoraplar ile eşleştirerek tam anlamıyla bir kolejli stili oluşturabilirsiniz. Zarif taşlı ve kadife modellerin yanı sıra ayakkabı departmanında gördüğümüz kalın taban trendinin mary-jane babetlere yansıdığını da görüyoruz. Prada, Burberry ve Proenza Schouler gibi markaların kalın tabanlı mary-jane yorumları ‘punk-rock’ tarzlara göz kırparken modanın klasiğini oldukça farklı tarzlarda görüyoruz. 

Modadaki yerinin kalıcı olduğunu bir kez daha kanıtlayan mary-jane babetleri mini elbiseler veya etekli takımlar ile eşleştirebilirsiniz. Aynı zamanda jean pantolonlar ile kontrast bir stil yaratan mary-jane babetler, rahat ve şık bir stil için anahtarı altın tepside sunuyor! Özellikle lastik tabanlı güncellemeleri ile sneakerların konforundan farksız olan ‘preppy’ mary-jane babetleri her yerde giyebilirsiniz. Kadifeleri ve taşlı modelleri gece stilinde kullanırken, T-Bar patent deri modelleri günlük stilde ve deri modelleri ise ofis şıklığına uyarlayın. Okuldan mezun olalı yıllar geçmiş olabilir ancak bu sezon okul-kızı stilinin öne çıkan trendler arasında olduğunu söylemeliyiz. Yıllıklarınıza göz atma zamanı çünkü ‘preppy’ tarzı yeniden popüler!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz mary-jane babetleri inceleyebilirsiniz…