MİNİMALİZME DÖNÜŞ: SLİP ETEKLER

Biri 90'lar mı dedi?

Mikro mini etekler şu an spot ışıkları altında olabilir ancak midi etekleri de es geçemeyiz! 90’lı yılların dönüşüne işaret eden minimal midi etekler, sezonun öne çıkan trendleri arasında yer alıyor. Özellikle ipek ve saten kumaşları ile 90’lı yılların kırmızı halı görünümlerini çağırıştıran bu midi etek silüetini influencerlardan ünlülere kadar herkes çok seviyor!


Birkaç sene önce slip elbise ve eteklerin yükselişi ile birlikte hayatımıza giriş yapan ipek midi etekler, mikro mini eteklerin popülerliği ile gölgede kalmıştı. Süper kısa mini etek giymek istemeyenlerin tercihi haline gelen bu minimal slip etekler, hem zamansız hem de oldukça modern bir görünüm yaratıyor. Beyaz askılı tişörtler, babetler ve klasik kesim pantolonlar gibi gardırobumuzun pek çok ‘klasiği’ sezonun trendlerini şekillendiriyor. Hal böyle olunca minimal midi eteklerin dönüşü de bizi çok şaşırtmadı!

İlkbahar-Yaz 2022 sezonunda gündemde sayısız trend var! Ancak minimal midi eteklerin sizi sezonlar boyunca götürebileceğine emin olabilirsiniz. Bunun en iyi kanıtı 90’lı yıllardan beri vazgeçilmeyen slip elbiseler ve etekler olabilir! Otuz sene öncesinden günümüze taşınan bu parçalar, geçtiğimiz aylarda podyumlara ve sokak stillerine de hükmetmişti. Nostalji dozunu daha da artırdığımız şu günlerde, retro slip etekler yaz sezonuna harika bir giriş yapmanızı sağlayacak!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz slip etekleri görebilirsiniz…