PROENZA SCHOULER'DAN HAVALI KIZ ESTETİĞİNE YENİ YORUM

Hem coşkulu hem de şehirli bir hava...

Demet Yavuzyiğit DEMET YAVUZYİĞİT 14 Eylül 2022
PROENZA SCHOULER'DAN HAVALI KIZ ESTETİĞİNE YENİ YORUM

Proenza Schouler tasarımcıları Lazaro Hernandez ve Jack McCollough, İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonunu 20. yüzyılın başlarında bir bankaya ev sahipliği yapan Beaux-Arts binasında sundular. İki tasarımcı ilham almak için kültürel geçmişleri arasındaki sinerjiden yararlanarak, her sezon olduğu gibi zor estetiği yakalamanın peşindeydi. Gösteri notlarında, "Lazaro'nun Latin köklerinin duyumsal ve ateşli nitelikleri ile Jack'in Amerikan deneyiminin pragmatizmi ve cesareti birleşerek; hem coşkulu hem de şehirli bir anlatı yaratmak için bir araya geliyor" yazıyordu. Uzun zamandır birlikte çalışan ekip arasındaki bu büyülü etki, dantelden fırfırlara kadar uzanan detaylarda görülebilir.


Bu koleksiyon, diğer koleksiyonlardan çok farklı görünse de; takipçilerinin güvendiği bir olgunluk hissi uyandıran soğukkanlılık ve kısıtlamanın ortak özelliği var. Tasarımcılar, konu giyinmeye geldiğinde “havalı”nın ne anlama geldiği konusunda bir kez daha yorum yapıyor.

 

 


Ve aksesuarlar... Defilede beyazdan kobalt mavisine kadar renklerde şeffaf çoraplarla eşleşen ağır platformlar, markayı tanımlamayan yüksek ayrıntıyı öne çıkardı. Bu abartılı, "seksi olmayan" ayakkabılar, aşırı boğucu parçalarla yan yana geldiğinde havalı olabilir fikrini müşterilerine sunuyor. 


 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.