PSYCHEDELIC DESENLER BAŞIMIZI DÖNDÜRÜYOR

İpek elbiselerde, pijama takımlarında, oversize gömleklerde ve sevimli pantolonlarda öne çıkan psychedelic desenler 2021’in favori desenleri arasına yerleşti bile!

Karantina üniformamız haline gelen batik desenleri dönüşüm geçiriyor. Gri ve bejler ile geçen bir yılın ardından kalın trikoları ve ağır hoodieleri üzerimizden atma zamanı! Şimdilik bir ‘sokak modası’ durumu söz konusu değil ancak iyi ve güzel günler için hazırlığa başlamak için asla geç değil. Kafamızın biraz karışık olduğu ve tam olarak ne yapacağımızı bilmediğimiz bu dönemde hislerimiz modaya yansıyor. Kafa karışıklığının bu kadar güzel görüneceğini düşünmezdik! 60’lı yıllar psychedelic sanat eserlerinden ilham alan İlkbahar - Yaz 2021 desenleri kafa karışıklığımızı sanat ve moda ile ifade ediyor. 


1960’larda ‘Desen Prensi’ olarak bilinen İtalyan tasarımcı Emilio Pucci tarafından modaya dahil edilen bu dalgalı ve soyut desenler, yıllarca Pucci’nin tasarımlarını şekillendirildi. Çiçek çocuk döneminde pankartlarda ve festivallerde gördüğümüz bu illüzyonumsu desenler, 60’lı ve 70’li yıllarda elbiselerde, gömleklerde ve pantolonlarda öne çıkmıştı. Şimdi ise yeniden gündemde olan göz oyunu yaratan desenler, içimizdeki karmaşadan baş döndüren stiller ortaya çıkarıyor. 

Instagram it-kızlarının favorisi haline gelen psychedelic ilhamlı desenler, sosyal medya sayfamızı retro bir sanat galerisi niteliğine dönüştürüyor. Bu vintage desenleri canlı ve pastel renkler ile yorumlayan tasarımcılar, ‘Yeni Psychedelic Dönemi’ olarak adlandırabileceğimiz bir desen furyasına imza atıyorlar. 

Batik desenlerinin etkisini çok daha göz alıcı bir şekilde yorumlayan illüzyon desenler, eskiyi yeniye taşıyor. Batiklerden ufak bir sıkılma hissi yaşıyorsanız, gardırobunuza ve hayatınıza bu eğlenceli desen oyununu eklemenin tam zamanı. 


Kelimenin tam anlamıyla başınızı döndürecek psychedelic desenleri gardırobunuza dahil etmeye hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz parçaları inceleyebilirsiniz…