SEZON TRENDİ: HAKİ

Artık siyahın biraz kenara çekilme zamanı geldi! Çünkü yeni siyah: Haki!Yeşil ve kahvenin tonlarının olmadığı bir kış mevsimi çok eksik olmaz mıydı? Militer ya da bohem temalı; hayvan ya da çiçek desenli hepsi de haki rengine en çok yakışanlardan! 

Geçtiğimiz ilkbahar-yaz 2014 sezonunda Chloe'nin koleksiyonuna damgasını vuran hakiler, yine dev moda evlerinin podyumunda arz-ı endam ediyor! Bu yıla kadar çokça gördüğümüz askeri görünüm, tasarımcıların gündeminden çıksa da elbiseler, mantolar, takımlar genellikle tek renk ve desensiz hakilerin yoğunluğuyla geçiyor.
Jean Paul Gaultier'de daha iddialı ipek bir pantolon, deri ceket ve onları tamamlayan eşarbıyla yeşilin en açık tonunu görüyoruz. Valentino ve Balenciaga ise hakiyi daha elegan şekilde ele alıyor ve uzun çizmelerle tamamlıyor. İki moda evi de saçları ortadan ayırarak sıkıca topluyor ve hiçbir şeyin yeşilin kadınsı seksapeline gölge düşürmesine izin vermiyor.

Editörün notu:
Tavsiyemiz, tıpkı Fay ve Jean Paul'de olduğu gibi hakiyi, ona en çok yakışan kontrast renkler, turuncu ve sarıyla birleştirmeniz.