SLOGANLI KOLYE TUTKUSU

‘Statement’ kelimesinin en doğru kullanımı!

Takı veya mücevher alışverişinde genelde iki yol ayrımını seçiyoruz: Zamansız minimalist takılar veya trend döngüsünde hızla ilerleyen maksimalist takılar. Ancak bu yol ayrımında bir istisna var: yazılı kolyeler! İsim veya slogan yazılı kolyeler takı koleksiyonunuzda zamana karşı gelebiliyor. Yılları aşan popülaritesi ile yeniden gündemde olan yazılı veya isimli kolyeler, Jennifer Lopez’den Kim Kardashian’a kadar pek çok ünlünün favori takıları arasında. 


Belki de ‘Sex and the City’ sersinde Carrie Bradshaw’un ‘Carrie’ yazılı ikonik kolyesi ile hayatımızda yer edinen isimli kolyeler o dönemde herkesin tercihleri arasında olmuştu. Sevdiklerimizin veya kendi ismimizi boynumuzda taşımak kadar anlamlı ve özgün bir şey olamaz! Aynı şekilde son zamanlarda slogan halinde gördüğümüz yazılı kolyeler, düşüncelerinizi, en sevdiğiniz markayı hatta inançlarınızı bile yansıtarak sadece size özel hale geliyor. 

Herkesin aynı şeyleri giyip aynı şeyleri takmasını görmekten sıkılmış olabilirsiniz! Neredeyse tek düze haline gelmek üzere olan moda sektörü son zamanlarda özgün ve kişiselleştirilebilen tarzları ile son noktadan u-dönüşü yaptı diyebiliriz. Evet her sezon ortak trendler var ancak dört bir yanımız karbon kopya edalı görüntüler ile sarıldıktan sonra son zamanlarda trendler ‘özgün’ tarzlar yaratmak için bir araç haline geldi. Podyumlarda, sokak stilinde veya Instagram’da birbirine benzer stiller görmektense artık sezonun ‘trend’ stilleri herkesin tarzına özgün görünümler yaratmak için kullanılıyor. Yazılı, isimli veya sloganlı kolyeler de bunun en güzel örneklerinden biri. Evet trendimiz yazılı kolyeler, ancak hangi yazıyı veya stili seçeceğiniz size kalmış!Sloganlı ve yazılı tişört trendine benzeyen yazılı kolyeler ile düşündüklerinizi stilinizde yansıtabilirsiniz. Dior’un ‘Hepimiz Feminist Olmalıyız’ yazılı tişörtünü ‘feminist’ yazılı bir kolye ile yansıtabilir veya en sevdiğiniz markanın logosunu ‘logo-mania’ trendinin yumuşatılmış versiyonu ile boynunuzda taşıyabilirsiniz. En sevdiğiniz şehir New York mu? Hayalinizdeki şehri bir kolye olarak takmayı ve aynaya her baktığınızda güzel anıları hatırlamayı çok seveceğinize eminiz! Üstelik tüm bunlar sadece size özel olacak!

Ortak bir trendden kendinize özgü bir stil seçmek için fotogalerideki yazılı kolyeleri inceleyebilirsiniz...