SONBAHAR 2020 TREND REHBERİ

Yeni sezonu belirleyen 20 trend!

Her sezon yepyeni trendler ile bombardımana uğruyoruz. Ancak bu trendlerin birçoğu da geçmişten gelen nostalji rüzgarları ile esiyor. Sürekli bir döngü halindeki trendler, bazen 70’lere bazen ise 80’lere uğruyor. Klasikleri güncelleyen, eskilere modern yorumlar katan ve ‘çirkin’ olarak bildiğimiz trendleri sofistike hale getiren tasarımcılar bizi her yeni sezonda heyecanlandırmayı başarıyorlar. Sonbahar 2020 sezonunda da tüm bu etkilerin mevcut olduğunu söyleyebiliriz! Daha önce görülmemiş silüetler ile beraber eski klasiklere çağdaş detaylar ekleyen tasarımcılar yine ‘yeni’ trendler yaratmayı başarıyorlar! 

Pandemiden hemen önce Şubat ayında gerçekleşen Sonbahar 2020 defilelerinde tasarımcıların adeta bu zorlu süreci hissettiğini söylemeliyiz. Geçtiğimiz ayları eşofmanlarla ve şortlu takımlarla geçirirken Sonbahar 2020 trendlerinin bir o kadar dramatik ve dikkat çekici olduğu gözümüzden kaçmıyor. Sanki bu zorlu süreçten sonra üzerimizdeki bunaltıcı havayı atmak için tasarlanan yeni sezon kıyafetleri, sezona optimist bir bakış açısı sunuyor. Sonbaharın koyu tonlarının aksine hayatınıza neşe katacak cesur renkler, karanlık günlere ışıltı katan işlemeler, iç sıkıntınızı giderecek hareketli püsküller ve çok daha fazlası… Önümüzdeki sezon trendleri kesinlikle yeniden giyinme arzusunu aşılıyor!

Farklı popüler kültürlere göz kırpan, yeni bir ‘eski’ dönemi kucaklayan ve detaylarda zevkle boğulmanızı sağlayan Sonbahar 2020 trendleri tam anlamıyla sınırları ortadan kaldırıyor. Sosyal medyada beliren mikro trendlerin yanı sıra sezonun öne çıkan stillerini belirleyen defileler, Sonbahar 2020’de giyeceğimiz aksesuarları, kıyafetleri ve ayakkabıları şekillendiriyor. Tatil sezonu olarak gördüğümüz yaz mevsimini çabucak bitirmek istemeyiz ancak bu trendlerin de sonbahar yapraklarını iple çekmemize neden olduğunu itiraf etmeliyiz!

Önceden plan yapmayı sevenlerdenseniz, Sonbahar 2020 sezonunu belirleyecek 20 trendi fotogaleride görebilirsiniz…