PANÇOLAR NOSTALJİYE DAVET EDİYOR!

70’li yıllar esintili sosyal mesafeli buluşmalar...

Havalar soğumuş olsa da bu sene dışarıda geçecek gibi görünüyor. Kapalı alanlarda fazla vakit geçirmemek ve sosyal mesafe önlemlerine uymak için yaz aylarında piknik buluşmaları tekrar popüler olmuştu. Parklarda nostaljik piknik havası yaşanırken soğuk sonbahar ve kış günlerinde “Ne yapacağız?” paniğine kapılmış olabilirsiniz. Neyse ki yeni sezonda ‘outdoor’ şıklığı ön planda! Adeta pandemi dönemini öngören tasarımcılar, Şubat ayında gerçekleşen Sonbahar 2020 defilelerinde dışarıdaki soğuk havaya uygun pek çok stil ile karşımıza çıkıyor. Yağmur çizmeleri, su geçirmez balıkçı şapkaları, kocaman ‘teddy’ paltolar ve çok daha fazlası... Tüm bu parçaları kavradığımıza göre spot ışıklarımızı 70’ler ilhamlı yeni bir ‘outdoor’ şıklığına çevirebiliriz: Pançolar!

Dior, Michael Kors, Longchamp ve Balmain Sonbahar Kış 2020 Defileleri (Getty Images)

70’li yılların ‘çiçek çocuk’ festival fotoğraflarına ufak bir gönderme yapan panço stili sadece piknik konseptinde değil, kafelerde ve restoranlarda dışarıda otururken tercih edebileceğiniz gibi kazağınızın üstüne veya daha soğuk havalar için paltolarınızın üstünde bile kullanabilirsiniz. 

Stella McCartney, Zimmermann ve Max Mara Sonbahar Kış 2020 Defileleri (Getty Images)

Geçtiğimiz yıllarda Lenny Kravitz’in sokak stilinde kullandığı kocaman battaniye atkısını hatırladığınızı düşünüyoruz. Soğuk rüzgarlara karşı kendinizi korumak için bu kadar ekstra uğraşlara girmenize gerek kalmıyor, tasarımcıların ve markaların panço stilleri, aynı korumayı daha ‘cool’ bir şekilde yansıtıyor. 

Dışarıda geçecek bir mevsime en şık halinizde hazırlanmak isterseniz fotogaleride sizin için seçtiğimiz panço modellerini keşfedebilirsiniz...

Etİketler