SONBAHAR ÜNİFORMASI: TRİKO TAKIMLAR

Evden sokağa her yerde yumuşacık triko şıklığı!

Tabiiki renkli ve eksantrik trendleri denemeyi çok seviyoruz ancak çoğu zaman da minimalist ve zamansız stillere yöneliyoruz.

Gardırobumuzun bir tarafı sezonun eğlenceli trendleri ile doluyken diğer tarafı ise yıllardır vazgeçemediğimiz klasik ve sezonsuz parçalar ile dolu.

Bu iki temanın ortasında ise aynı zamanda trend ve zamansız olan triko takımları bulunuyor. Aslında gardırobumuzun ‘klasikler’ bölümünde yer alan trikolar birkaç sezon öncesinde ‘trend’ bölümüne geçiş yaptı. Depresyon hırkamız en lüks markaların podyumlarında, evde giydiğimiz şortlu triko takımları influencer stillerinde, bralet ve triko ikilisi ise ünlülerin sokak stillerinde belirmeye başladı. Her sonbahar ve kış giydiğimiz trikolarımız ilkbahar yaz aylarına taşınırken, sezonun ‘it-stili’ triko takımları oldu. Yazın plaj stilinde beklenmedik bir görünüm yaratan triko elbiseler ve Katie Holmes’un giydiği bralet ve hırka triko takımı Sonbahar 2020’nin en belirgin trendini şekillendiriyor.Belki de ‘evde kalma’ sürecinden sonra gittikçe popüler hale gelen yumuşacık triko kumaşı, konforlu stillerden vazgeçemeyenler için ideal. Tıpkı atletik eşofman takımlarının sokak modasının en havalı görünümü haline gelmesi gibi, evde giydiğiniz pijama esintili triko takımları ise ‘lüks’ bir stil oluşturuyor. Aslında pandemi öncesinde Şubat ayında gerçekleşen Sonbahar 2020 defilelerinde de gördüğümüz triko takımları, modanın yavaş yavaş zamansız stillere doğru yöneldiğini gösteriyor. Maksimalist detaylı birçok trendi denemeyi sevsek de itiraf edelim ki birçoğu hemen trend döngüsünden ayrılıyor. Ancak bu minimalist triko takımlarını bir ömür giyebileceğinizin garantisini verebiliriz!Bej paltoların ve küçük siyah elbiselerin esintisine sahip olan triko takımları, toprak tonları ile öne çıkarken aynı zamanda renkli ve desenli versiyonlarını da görmeniz mümkün. Kısa hırkalar ve bralet takımları, şort ve kazak ikilisi, etek ve bralet trikolar derken triko takım trendinde pek çok stil bulmanız mümkün. Evde giydikten sonra hiç zahmete girmeden direkt sokağa taşıyabileceğiniz bu triko takımları şık olmasının yanı sıra iç ısıtan bir görünüm yaratıyor. Yumuşaklığı ve kumaşı ile mevsime uyum sağlayan triko takımları en soğuk ve kasvetli günlerde bile giyinmeyi kolaylaştırıyor. Yataktan çıkmak istemediğini sabahlarda, ev konforunu sokağa taşımak hiç bu kadar şık olmamıştı!Konfor demişken triko takımlarının eşleştirme rahatlığından da bahsetmeden edemeyeceğiz! “Neyi neyle giyeceğim?” sorununu ortadan kaldıran triko takımları, hazır stili ile giyinmeyi de kolaylaştırıyor. Tek renkli stillerde deneyebileceğiniz yumuşacık trikoları farklı aksesuarlar ile daha maksimalist veya sade hale getirebilirsiniz. Sneakerlardan diz boyu çizmelere, paltolardan kot ceketlere kadar her şey ile bir araya getirebileceğiniz triko takımları, küçük siyah elbiseler ile sınırsız bir stil seçkisi yaratıyor.Fotogaleride sizin için seçtiğimiz 30 triko takımını görebilirsiniz….