TAKIM ELBİSE ÇAĞI

Kadifelerden, desenlilere… Bu sezon herkes için bir takım var!

Kadın modasında takım elbiseler epey zorlu bir süreçten geçti.

Yves Saint Laurent’in ‘Le Smoking’ tasarımı ile başlayan trend, Helmut Newton’un ikonik fotoğrafı ile 60’lı yılların hiti olmayı başardı.

Önceden takım elbise giyen kadınlar restoranlara ve kulüplere alınmazken bu ‘maskülen’ kategorisinde görülen tarz, gardırobumuzun vazgeçilmez parçaları arasına girdi. 

Rue Aubriot, Helmut Newton (On Gallery)Yetmişli yılların sonuna doğru Woody Allen’ın “Annie Hall” filminde Diane Keaton’un takım elbiseli tarzı tüm nesili etkisi altına alırken artık bu tarz kadınların gardırobundan ayrılmaz oldu! Özellikle son birkaç sezondur sokak modasını etkisi altına alan takım elbiseler bu sezon hiç olmadığı kadar renkli. Ofis şıklığınızın temelini oluşturan siyah ve gri takım elbiselerini unutun! Bu sezon takımlarınız neon, kareli, çiçekli veya göz kamaştıracak kadar canlı renklerde! 

Diane Keaton ve Woody Allen Annie Hall Filminde (BFI)Sezonun öne çıkanlarından olan fitilli kadifeler ve ekoseler, takım elbiselerde de görülüyor. Moda bloggerlarının en sevdiği kombinler arasında olan takım elbiseleri hem gündüz hem de gece şıklığında kullanabilirsiniz! Parlak brokar takımları taşlı topuklu ayakkabılarınız ile kombinleyip gecenin yıldızı olurken, renkli ekoseli takımınızı beyaz sneakerlar ve balıkçı yaka bir kazak ile stilize ederek tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz! Artık takım elbiselere ‘maskülen’ demeye son veriyoruz. Neden mi? Çünkü artık takım elbiselerin cinsiyeti kalmadı!.