ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

TANIDIK BİR GÖRÜNÜM: DENİM KOMBİNLER

Baştan aşağı denim görünümü, kesinlikle yeni değil. Ancak bu sezon daha dikkat çekici...

İki ve daha fazla denim parçayı bir araya getirmek, hep trend olmuştu fakat özellikle bu dönemde daha da favori oldu. Baştan aşağı denim görünümü 60'lardan beri var, yani bu trend döngüsünün dayandığı bir başlangıç noktası var. Tamamen denimden oluşan kombinler, yıllardır rahat, günlük şık ve modaya uygun bir görünüm yaratmanın en iyi yöntemlerinden biri…


Instagram’da biraz dolaştığınızda, zahmetsiz ve şık bir kaçış yolu olarak görülen denim parçalardan oluşan kombinleri görmeniz mümkün. Uyumlu gömlekler ile modern kot pantolonlar, kot ceketler ile etekler içeren takımlar çoktan favori kombinlerde başköşeye oturdu.

Oyunda yeni olabilirsiniz; bu trende ayak uydurmak istiyorsanız, en klasik parça başlamak için harika bir nokta… Düz paçalı indigo yıkama kot, herkesin dolabında vardır. Vardır dimi? Bunun en modern ve kurtarıcı tamamlayıcısı, uyumlu renkte bir kot ceket ya da gömlek olabilir. Biraz sıra dışı olmak için farklı renkte bir gömlek ile kombinleyebilir, kot pantolon yerine etek ya da şort seçebilirsiniz. Kot ceketin içine kot yelek tercihi ise, işte muhteşem stil ikonu…


Farklı denim görünümlerini denerken, farklı silüetleri de denemeyin unutmayın. Dar bir kot ceket altına bol bir kot pantolon deneyebilirsiniz. Oversize bir kot ceketin içine büstiyer ve kot şort bu yaz için ideal bir görünüm olabilir.

Denim kombininize renk patlamaları ekleyerek, dinamikleştirin. Denim genellikle mavinin bir tonu olsa da, nötr olarak kabul edilir ve hemen hemen her renkle iyi bir şekilde eşleşir. Örneğin, uyumlu ve cesur bir görünüm elde etmek için, mavi denim pantolonunuz ve denim üst görünümünüze , kırmızı ruj eklemeyi deneyin.

Baştan aşağı denim görünümünüz havalı, nötr bir tuval olduğundan, basit aksesuarlar eklemek görünüme canlılık katabilir. Saat, takı ya da saç aksesuarı kullanmak kombininize hayat verebilir.

Haydi, dolabınızı açıp, “İkisi bir arada giyilmez” dediğiniz o kot ceket ile kot pantolonu kombinleyin.