TRENÇKOT VAKTİ GELDİ

Bir geçiş mevsimi vazgeçilmezi!

Modada birçok şey gelip geçiyor ancak trençkotlar yerinde duruyor. Her geçiş mevsiminde hayat kurtarıcı bir parça olan trençkotlar, aynı zamanda son yılların favori stillerinden biri. Klasik bej formundan ayrılan ve şimdilerde deriler, desenler, vinil kumaşları, denimler ve çok daha fazlası ile gördüğümüz trençkotlar, minimalistlerden maksimalistlere kadar herkesin zevkine uyum sağlıyor. 

Yağmurlu günlerde gabardin veya naylon kumaşları ile bizi koruyan trençkotlar, ilkbaharın belirsiz havasında ise hafif bir ceket görevi görüyor. I. Dünya Savaşında Burberry’nin kurucusu Thomas Burberry sayesinde dünya modasına giriş yapan trençkotlar, önce askerler sonra ise herkesin vazgeçmediği bir gardırop klasiği oldu. Audrey Hepburn’ün ‘Breakfast at Tiffany’s’ filminde kocaman siyah gözlükler ile giydiği trençkotlar, şimdi ise Instagram influencerlarının ve ünlülerin geçiş mevsimi stillerini süslüyor. Hem tarihe hem de modanın değişimine şahit olan trençkotlar, üzerinden yıllar geçse de vazgeçemeyeceğimiz stiller arasında. 

Yıllardır kadınların dış giyim seçimlerinin başında gelen trençkotlar, düğmeli ve kemerli formundan ayrılmadı. Ancak tıpkı yıllar içinde değişen dünya gibi trençkot silüetleri de değişkenlik gösteriyor. Her sezon farklı kumaşlara, renklere ve desenlere bürünen trençkotlar, dediğimiz gibi artık sadece klasik bej formunda değil. Hemen hemen tüm markalarda kendini gösteren bu klasik dış giyim parçası, sadece bizi mevsim şartlarından korumuyor aynı zamanda stilimizin yıldızı oluyor!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz trençkotları görebilirsiniz…

Etİketler