YARATICILIĞI KUTLAYAN KROŞE ÖRGÜLER

Büyükanne onaylı trend! Kroşe yani tığ işi modası geçmişten ilham alarak geri döndü.

Yaratıcılığı ve geri dönüşümü destekleyen, sezonun en sevdiğimiz trendlerinden biri; kroşe yani tığ işi parçalar… Pandemi sayesinde, moda dünyasında da el yapımında bir yükseliş gördük, bu da tığ işine olan bu yenilenen ilgiyi beraberinde getirdi.

“Giyinmek” kelimesinin anlamının, hepimiz için değişime uğradığı inkâr edilemez. Gardırobunuzu parlak renkler, eğlenceli dokular ve iyi hissettirecek parçalar ile yenilemek için can atıyor olabilirsiniz. Bir yandan da doğala dönüş ve geri dönüşümü desteklemek gibi düşünceler de moda anlayışımız ile iç içe geçmiş durumda. Durum böyle olunca mütevazı el örgüleri, önce podyumlara sonra da sokak modasına yön verdi. Elbette tığ işi yeni bir şey değil; geçen yıl trendlerin radarındaydı, ama şimdi olağanüstü bir yaratıcılık geri döndü.

Kroşe, 70’lerde stil ikonu Cher ile en parlak dönemini yaşamıştı. Bugün ise stil ikonlarının hayran olduğu bir trend olmayı başardı.

Bu sezon cesurdan sadeye, önümüzdeki güneşli günlerle tam olarak uyum sağlayacak bol bol tığ işi parçalar görüyoruz. İlkbahar/Yaz 2021 moda dünyasında, Prada, Fendi ve Bottega Veneta'da görüldüğü gibi, ana trend tığ işi… Dünyada bu kadar ağır, ancak gelecek için bolca iyimserlik varken; moda dünyasının renkli, sıra dışı tarzlarını denemek için mükemmel bir an… Tığ işini biliyorsanız durum başka tabii…

Rihanna, tercihini seksi kroşe bir elbiseden yana kullananlardan...

Modanın özgür ruhlu çocuğu tığ işi parçalar, Instagram modasını da ele geçirmiş durumda…

Yavaş başlamak için, en sevdiğiniz yazlık elbiselerinizle mükemmel bir şekilde eşleşecek olan tığ işi çantaları tercih edebilirsiniz. Bu görünümün size göre olup olmadığına emin olamıyorsanız, renkli kroşe bir üst ya da aksesuar ile başlayabilirsiniz. Hafif akşam yaz esintilerinde kroşe bir hırka mükemmel eşlikçiniz olabilir; bir slip elbise ya da bir büstiyer ile kombin yapmayı deneyebilirsiniz.

Büyükannenizin tavan arasında sakladığı tığ işi çantayı bulmanızın tam zamanı… Demode diye düşündüğünüz o çanta, bu sezon çok havalı olmanız için bir ipucu… Tığ işi stillerin popülaritesindeki ve seçeneklerindeki artış, kroşe çantalara podyum onaylı bir statü kazandırdı.

Tığ işi oyununu devam ettirmeye hazırsanız; etek, şort veya elbise deneyin. Kroşe bir takım ya da uzun bir elbise, cesur ama çok havalı bir adım olabilir. Beyaz tığ işi bir elbise, stil seçenekleri sınırsız ve çok kolay olduğu için vazgeçilmez yaz parçanız olmaya aday olabilir. Minimal bir görünüm için tek başına giyebilir, hareketli bir görünüm için ise renkli büyük takıları tercih edebilirsiniz. Düz ya da topuklu terlikler tercih ederek, şahane bir yaz görünümü elde edebilirsiniz. Beyaz bir tişört ile kombinleyeceğiniz, kroşe pantolonlar ile istediğiniz her yere gitmeniz mümkün. Yüksek belli pantolonlarınız ya da etekleriniz ve kroşe kısa üstler ile yaz tarzınızı yaratabilirsiniz.

Şapka, kemer gibi aksesuarlar tığ işine başka bir boyut kazandırarak, görünümüze rahat bir dokunuş katabilir.

İlk bakışta fazla bohem gibi görünebilir. Eskiden olsa öyle derdik ama bu sezon modern görünümler karşımıza çıkıyor. Sofistike büstiyerler, düz pantolonlar, minimal etekler ve yazı hissettiren bikiniler modern silüetler oluşturmada başrolü üstleniyorlar. 70'lerin renkli ve hippi modasından ilham alan kroşeler, hem seksi hem de hayalperest hissetmenizi sağlıyor. Bu yüzden tığ işi parçalar, İbiza veya Mikonos'taki tatilleriniz için mükemmel tercih olabilir.

Kylie Jenner da kroşe modasını sevenlerden... Tığ işi bikinisiyle paylaştığı fotoğraf çok sevildi ve markanın bikinisi kısa sürede tükendi.


BONUS: Chiara Ferragni’nin minik oğlu da bu trendi çok sevmiş gibi duruyor.


YARATICILIĞI KUTLAYAN 25 KROŞE PARÇA

Kroşe görünüm arayışınıza yardımcı olmak ve hayal gücünüze ilham vermek için yeni sezon parçalarından oluşan galerimizi incelemeyi unutmayın.