CANSU DERE'YLE MARAKEŞ'TE

Yeni dizisi 'Anne'yle ekranlarda olan Dere'yle sohbetimiz, haberimizde.

Cansu Dere’yle Marakeş’teyiz: O artık Fas’ta da ünlü; dizileri orada da televizyonda, sokakta herkes onu tanıyor, onunla konuşmak istiyor... İstanbul’dan uzakta, bize de gerçek Cansu Dere’yi tanıma fırsatı doğdu. Göründüğü kadar mesafeli mi? Gülmeyi hiç mi sevmiyor? Neden hiç açıklama yapmayıp hep suskun kalıyor? Hiç aşk mektubu yazdı mı?

Cansu Dere’yle buluşmamızın bir Marakeş, bir de İstanbul ayağı var. ELLE ekibiyle Fas’a uçan güzel oyuncu, belki yabancı bir yerde, yabancı bir ülke ve şehirde rahat edeceğini, kimsenin peşine düşmeyeceğini, kendisine soru sormayacağını düşünüyordu ancak daha havalimanına indiğinde bu konuda çok yanıldığını fark etti: Onu görüp tanıyanlar peşinden “Sila, Sila” diye sesleniyordu. (“Sıla” ve “Ezel” şöhreti buraya kadar ulaşmış, her dizi buradaki izleyicisiyle buluşmuş.)

Cansu Dere, Faslılar için sadece çok beğendikleri, dizilerini heyecanla izledikleri bir oyuncuydu. Tam da onun gönlündeki durum: Kimse onun özel hayatıyla ilgilenmiyor, bununla ilgili sorular sormuyor, hayatında birilerinin olup olmadığını, bir şeylere üzülüp üzülmediğini, mutlu olup olmadığını merak etmiyor; Cansu’yu her iki dizide canlandırdığı karakterlerinin ismiyle seviyorlardı. Uzun lafın kısası, Marakeş günlerimiz böyle geçti: Gündüz fotoğraf çekimleri, akşamları otelin terasında keyifli sohbetlerle (gerçi bazı televizyon programları veya gazeteler onun aynı tarihlerde İstanbul’un bilmem hangi mekanında sevgilisiyle görüldüğünü söylese de, o derginiz ELLE’le birlikte Marakeş’te “eğlenerek çalışıyordu”). Güzel şeyler bir anda biter, 11 Mart tarihinde dönüş vaktiydi. Sonrasında Cansu Dere’yle yakın bir zamanda tanışıp arkadaş olan, dergimizin sinema sayfasını yazan Muammer Brav devreye girdi. Hemen ertesi gün Cihangir’de buluşup röportaj yaptılar.

“SEMPATİK MİYİM, BİLMİYORUM. BABAM DA BENİ ZAMAN ZAMAN ‘ASIK SURATLI KIZIM’ DİYE SEVERDİ.YANİ BU SÖYLENENLER TAMAMEN UYDURULMUŞ ŞEYLER DEĞİL. GALİBA KÜÇÜK YAŞTAN BERİ KENDİMİ KORUMAKLA İLGİLİ BAZI DUVARLARIM VAR”