GEZEGENİN EN MUTLU KADINI

Ana Beatriz Barros'la buluşmaya hazır mısınız?

Brezilyalı süpermodel Ana Beatriz Barros yüz yüzeyken de çok renkli bir insan. Model olarak zirvede, özel hayatında çok mutlu. Ancak yapmak İstediği çok şey var. Fransızca öğrenmek, dışarıdan yemek sipariş etmeyi kesmek ve kalabalık bir aile kurmak gibi... Intimissimi’nin yüzü Ana Beatriz Barros’la buluşmaya hazır mısınız?

Ana Beatriz Barros, Brezilya’nın dünyaya ve moda endüstrisine en büyük armağanı, buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Hikayesini bilmeyenler için hatırlatalım: Henüz 14 yaşındayken, ülkesi Brezilya’da tatilde, tabii ki plajda yürürken keşfedildi. O günden beri çok şey oldu. Şu anda en başarılı, en beğenilen, her markanın çalışmak istediği modellerin başında. Bunu sadece kusursuz yüzü, mükemmel vücut ölçüleriyle açıklamak eksik olur. Hemen o günkü çekim setimizden bir gözlemimizi paylaşalım: Ana Beatriz’in tek “boş”, yani güzel olmayan karesi yok. Her saniye farklı bir poz veriyor, hepsi dergiye kapak olabilecek kalite ve güzellikte. Hep öyle denir ama böylesi ilk defa başımıza geliyor (ki 15 yıl içerisinde pek çok dünya çapında modelle çekim yaptık), kameranın karşısında tam bir profesyonel. İşini çok ciddiye alıyor. Gülmeyi, sohbet etmeyi seviyor, bir şey söylediğinizde sizi dinliyor, bir soru sorduğunda cevabınızı gerçekten merak ediyor. Kendisini sabah 07.30’da sete çağırdık, gecikmesiz geldi ve akşam 18.30’a dek, işi bitene kadar, büyük bir istek ve heyecanla işini yaptı.

Zaten onu süper model yapan da bu özellikler. Yanında gölge gibi dolaşan, söyleşide aman ne anlatacak diye “endişelenen” birisi yok. Kendiyle barışık, kendine güvenen başarılı çok güzel bir kadın. Ayak bileğindeki ay yıldızlı dövmeyi zaten biliyorsunuz, öyle değil mi? Ailenin tüm kadınlarında bu dövmeden var. Bizim ay yıldızımız tabii, çok beğendiği için yaptırmış. Türkiye’yi, insanını çok sevdiğini çekim arasındaki yemek molasında da sık sık söylüyor. Devamını kendisinden dinleyin.

ELLE: Modelliğe çok küçük yaşta başladınız. Bu yüzden bir şeyleri kaçırdığınızı düşünüyor musunuz, pişmanlıklarınız var mı?
ANA BEATRIZ BARROS: Hiç yok. Kariyerim ve bugüne kadar başardıklarım konusunda çok mutluyum. Model olmak hayalimdi. Ancak tabii ki bunun da zorlukları var: O yaşta yapabileceğiniz pek çok güzel şeyi kaçırmış oluyorsunuz... Arkadaşlarınızla parka gitmek, sinema izlemek gibi... Yıldönümleri, annenizin doğum günü, arkadaşlarınızın düğün düğünleri gibi pek çok önemli tarihi kaçırmış oluyorsunuz. Yine de yaşadıklarım için asla, bir damla dahi pişmanlık hissetmiyorum. Geriye dönüş olsa hiçbir şeyi değiştirmez, aynısını yaşardım.

ELLE: Kaçırdıklarınızı nasıl telafi ediyorsunuz?
A.B.B.: Nasıl mı telafi ediyorum? Çalışarak. Çok ve daha fazla çalışarak. İşkolik olduğumu kabul ediyorum. İşimi seviyorum. Ve seyahat etmeyi de. Şu anda yaptıklarımı bırakmak zorunda kalsam çok zorlanırım.