KEIRA YENİ ROLÜNE HAZIR

Keira Knightley, hayatını daha az sıradan yapan şeyin ne olduğunu anlatıyor.

Yaş? Mart sonu 30.

A listesinde geçirdiği yıllar? 12.

ELLE’e kaç kere kapak oldu bu süre zarfında? 7.

Şu ana kadar ciddi yol katetti, peki sırada ne var? Annelik.

Keira Knightley, bize, hayatını daha az sıradan yapan şeyin ne olduğunu anlatıyor.

Akşamı Keira Knightley’le Londra’da sakin bir barda geçirdim. 30’uncu doğum gününde ilk kez anne olacağını resmi olarak ilan etmeden tam iki hafta önceydi. Bu haber beni pek de şaşırtmadı: Keira, The Klaxons’un 31 yaşındaki üyesi James Righton’la Mayıs 2013’te evlenmişti. Çift çok mutlu (“Dünyanın en tatlı erkeklerinden biri” diyor) ve son haftalarda bol kıyafetler giymeye başladığı gözümüzden kaçmıyor.

Bebeğinden çok fazla bahsetmese bile, Keira belirtileri saklamak için ekstra bir çaba da sarf etmiyor. Mutlu ve rahat, kendisine gönderilen bir çiçek aranjmanıyla ilgili açık seçik espriler yaparken (“Gösterişli bahçemi gezmelisiniz”) bir yandan da elini karnının üzerine korumacı bir tavırla koyarak sohbetine devam ediyor. Daha ne olsun, cuma gecesindeyiz ve içinde bolca Chanel olan uzun, şaşaalı bir çekim bitmiş. Masamızda duran ve köpüren tek Fransız’sa Perrier suyu. Yaklaşmakta olan annelik konusunu açabildiğimiz tek an Channel 4’un doğumhane belgeseli One Born Every Minute (Her Dakika Yeni bir Bebek Doğuyor) hakkında cesurca yorum yaptığı an oluyor. Pek çok insanın kamera önünde doğum yaparken rahat olmalarını hoş karşıladığımı söylediğimde gözleri dehşetle açılıyor ve “Hoş mu sahiden? Bir kadın olarak bunu izliyor ve şöyle düşünüyorsunuz: ‘Aman Tanrım, HAYIIIR!’” Haklı...

İÇİN İÇİN YANAN DİŞİ TİLKİ

Geçtiğimiz on sene içinde Keira 7 kez İngiliz ELLE’e kapak oldu. Bu sayı kendi dönemindeki herkesten daha fazla. Genç bir yıldızdan başarılı bir kadına dönüşümünü ELLE’in sayfalarından takip edebilirsiniz. Onun büyüdüğüne tanık olduk desek fazla ileri gitmiş sayılmayız. ELLE çekimleri görsel olarak özetliyor bize Keira’yı. Bend It Like mBeckham ve Pirates Of The Caribbean’in yeni parlayan, myeni yetme yıldızından 2011 yılında Tom Ford çekimlerindeki için için yanan dişi tilkiye, Thomas Whiteside’ın geçen yaz Keira’yı darmadağınık saçlar ve somurtkan bir ifadeyle tasvir ettiği aykırı fotoğraflara uzanan bir yelpaze.